Військові зафіксували факт втручання окупантів в роботу камери відеоспостереження ОБСЄ

Вранці, 27 квітня, окупанти здійснили обстріл позицій ЗС України саме з району шахти «Октябрьская», під час якого, у бік українських позицій було випущено 22 міни з міномету калібру 120 мм.

Так, 19 квітня поточного року фахівцями СММ ОБСЄ було виявлено факт втручання окупантів в роботу камери відеоспостереження Місії та встановлення найманцями своїх відеокамер на щоглі системи відеоспостереження СММ, яка розміщена на території шахти «Октябрьская», на околиці тимчасово непідконтрольного Україні Донецька (факт порушення зафіксований у звіті Місії ОБСЄ №90/2021 від 20 квітня).

В результаті, оператори ОБСЄ змушені були відімкнути від моніторингу своє обладнання. У той же час, найманці, використовуючи вигідне тактичне положення шахти, не тільки ведуть спостереження на великій відстані за позиціями ЗС України, а й обладнали поблизу щогли вогневу позицію мінометів, про що йдеться у звіті СММ ОБСЄ №95/2021 від 26 квітня.

Вранці, 27 квітня, окупанти здійснили обстріл позицій ЗС України саме з району шахти «Октябрьская», під час якого, у бік українських позицій було випущено 22 міни з міномету калібру 120 мм. В ході обстрілу найманці також застосували ПТРК, внаслідок чого, отримав поранення військовослужбовець ЗС України.

Корегування вогню здійснювалось із застосуванням БПЛА окупантів. Зухвалі дії проросійських найманців свідчать про їх небажання дотримуватися Мінських домовленостей та намагання за будь яку ціну спровокувати Збройні Сили України на вогонь у відповідь в напрямку Донецька.

Підписуйтесь на наш канал в тг https://t.me/kyiinform

Саме цим пояснюються факти ведення окупантами вогню з районів міста, що почастішали у другій половині квітня і зафіксовані Українською стороною СЦКК. За фактами грубих порушень режиму припинення вогню Українська сторона СЦКК направила доказові матеріали на адресу СММ ОБСЄ, інформує прес штаб ООС.

Українська сторона СЦКК наголошує, що агресивні дії окупантів несуть пряму загрозу життю та здоров’ю військовослужбовців Збройних Сил України та місцевого населення і дестабілізують ситуацію вздовж усієї лінії розмежування.

Нагадаємо, що окупанти обстріляли з мінометів населений пункт Водяне.