Окупанти обстріляли з мінометів населений пункт Водяне

Обстріл було здійснено з позицій окупантів в районі населеного пункту Пікузи, що на Приазов‘ї. При цьому, було випущено 12 мін з мінометів калібру 120 мм, 4 міни з міномету калібру 82 мм та здійснено 12 пострілів з СПГ,

Українська сторона СЦКК повідомляє про чергове грубе порушення режиму припинення вогню з боку збройних формувань РФ в районі лінії розмежування. Ввечері, 24 квітня, близько 21 години, найманці країни-агресора здійснили обстріл населеного пункту Водяне, Волноваського району із застосуванням забороненого Мінськими домовленностями озброєння.

Обстріл було здійснено з позицій окупантів в районі населеного пункту Пікузи, що на Приазов‘ї. При цьому, було випущено 12 мін з мінометів калібру 120 мм, 4 міни з міномету калібру 82 мм та здійснено 12 пострілів з СПГ, у результаті чого було пошкоджено об’єкти критичної інфраструктури та приватні господарства.

На щастя, обійшлося без жертв серед цивільних мешканців. Українською стороною СЦКК здійснено верифікацію обстрілів, в результаті чого зафіксовано воронки від розривів, залишки боєприпасів та збитки, завдані домогосподарствам.

За результатами верифікації на адресу СММ ОБСЄ направлено ноту з відповідними доказовими матеріалами. Українська сторона СЦКК інформує, що з початку поточного року до СММ ОБСЄ Українською стороною СЦКК було направлено 177 письмових звернень (нот), в яких зафіксовано найбільш резонансні порушення режиму припинення вогню, пов’язані у тому числі із обстрілами населених пунктів на підконтрольній території.

Зазначені матеріали складають основу доказової бази злочинів окупантів на українській землі.Наголошуємо, що Українська сторона СЦКК діє виключно в рамках координаційного механізму, який погоджений сторонами, оперативно фіксує (верифікує) всі порушення найманців та діє в тісній взаємодії з СММ ОБСЄ у процесі контролю та координації режиму припинення вогню.

Підписуйтесь на наш канал в тг https://t.me/kyiinform

Українська сторона СЦКК нагадує, що такі дії окупантів несуть пряму загрозу життю та здоров’ю місцевого населення та дестабілізують безпекову ситуацію вздовж усієї лінії розмежування. Вкотре наголошуємо, що підрозділи Збройних Сил України знаходяться на позиціях і неухильно дотримуються зобов’язань, щодо всеосяжного режиму припинення вогню, які були досягнуті в рамках Тристоронньої контактної групи.

Нагадаємо, що збройні формування РФ продовжують обстріли з мінометів 120-го калібру.