В Україні проведуть національну інвентаризацію лісів

На вибраних 18 тис га лісів зберуть понад 50 даних про важливі екологічні та економічні характеристики кожного дерева.

За останні 25 років в Україні жодного разу не було проведено комплексну інвентаризацію лісів. Як наслідок, держава не володіє обґрунтованою інформацією про кількість, якість та ресурсний потенціал лісів. Йдеться в заяві Міністерства захисту довкілля та природних ресурсів України.

Нарешті, держава отримає достовірну інформацію про площу лісів, реальні запаси деревини, обсяг приросту, санітарний стан, обсяг мертвої деревини, стан поновлення лісу. Ці дані критично важливі для правильного прийняття управлінських рішень в умовах зміни клімату. Адже від їх наявності залежить ефективність ведення лісового господарства, захист лісів та формування стратегічного бачення розвитку лісів у майбутньому“, – повідомив очільник відомства Роман Абрамовський.

У міністерстві захисту довкілля та природних ресурсів України зазначили, яким чином відбудеться інвентаризація. Чиновники планують на вибраних 18 тис га лісів зібрати понад 50 даних про важливі екологічні та економічні характеристики кожного дерева.

Читайте також: Місцеві адміністрації зможуть роздавати ліси під забудови

В уряді також регулярно обстежуватимуть ділянки протягом двох 5-річних циклів. Це дозволить точно фіксувати всі зміни, які відбуваються в лісі. У результаті буде підготовлено понад 70 різних звітних даних з узагальненою інформацією про ліси України в розрізі областей.

Нагадаємо, що на Вінниччині екологи висадили понад 6000 дерев.

Підписуйтесь на наш канал в тг https://t.me/kyiinform