Місцеві адміністрації зможуть роздавати ліси під забудови

Редакція законопроекту №2194 – це не про квітучу та мальовничу Україну, а про никлі степи та луки, забудовані маєтками ліси та прибережні смуги й квадратні кілометри суцільної оранки зі знищенням залишків природи.

Депутати Верховної Ради голосують окремо за кожну з більш ніж трьох тисяч поправок до законопроєкту №2194. І вже зробили крок назустріч “дерибану” українських лісів.

Вчора, 18 березня, розглядалася поправка №871, інформує Українська Природоохоронна Група – UNCG. Її мета – не допустити, щоб органи місцевого самоврядування та обласні адміністрації отримали повноваження роздавати будь-які українські ліси під забудову.

Наразі такі повноваження щодо більшості лісів має Кабмін, але домовитися про “дерибан” з ним складніше, ніж з місцевою владою.

Саме тому поправка №871 отримала лише 215 голосів народних депутатів. Але, на жаль, все одно замало. Не вистачило буквально десятка голосів. Депутати, які проголосували “проти”, їхні прізвища також заслуговують на оприлюднення: Заславський, Ковальчук, Крячко, Підласа“, – заявив представник Української Природоохоронної Групи.

Найближчим часом депутати розглядатимуть й інші поправки, зокрема №1780, 1808, 3047, 3104, які необхідні для “екологізації” законопроекту, що може стати фатальним для залишків дикої природи України.

Нагадаємо, Кий-Інфо писав як родина депутата від ОПЗЖ купила землі під Києвом на суму понад 1 440 000 дол.