В Україні починає діяти заборона на вилов раків

Порушникам доведеться сплатити збитки у розмірі 25,5 грн за одного рака та штраф – до 680 грн.

Державне агентство з меліорації та рибного господарства повідомляє, що в регіонах України розпочинається літньо-осіння заборона на вилов раків з метою їх збереження та популяції. Залежно від погодних умов період початку та закінчення заборони у деяких областях може відрізнятися. З точними датами можна ознайомитися в таблиці.

Лов членистоногих під час заборони є грубим порушенням природоохоронного законодавства відповідно до ч. 4 ст. 85 КУпАП, повідомили на сайті Мінагрополітики.

Порушникам доведеться сплатити збитки у розмірі 25,5 грн за одного рака та штраф – до 680 грн. Після закінчення заборони одній особі за добу можна впіймати 30 екз. раків на водоймах загального користування та 50 екз. – на водоймах, де впроваджене платне рибальство.

Довідково: Причиною линьки раків є їх ріст та розвиток. Панцир у них надзвичайно міцний, він заважає повноцінно рости, тому процес його скидання є необхідним для розвитку особин. Під час линьки членистоногі скидають не лише панцир, а й хітинову оболонку очей та зябер. Линяють раки не в норах, а на відкритому просторі, тому в цей період вони менш всього захищені.

Нагадаємо, що з 1 квітня на Київщині діє заборона на вилов риби у нерестовищах, а на Черкащині затримали браконьєрів у заповідній зоні.

Підписуйтесь на наш канал в тг https://t.me/kyiinform