В Болгарії планують демонтувати пам’ятник радянській владі

Ініціативна група в Софії опублікує відкритий лист, в якому закличе відповідальні інституції висловитися про майбутнє монумента. Про це 10 травня оголосив Горан Благоєв на прес-конференції групи.

Про це повідомляє kyiinfo

Пам’ятник Радянської армії є виразом болгарського раболіпства, заявив Благоєв, член партії Цвєтана Цветанова “Республіканці за Болгарію”. За його словами, ці фігури часів соціалізму повинні знайти своє місце в Музеї соціалістичного мистецтва. Він оголосив, що є достатньо документів, щоб цього пам’ятника не було в центрі Софії.

Благоєв повідомив, що отримав відповіді з Міністерства оборони і Міністерства культури про те, що Пам’ятник Радянської армії не є військовим пам’ятником, як і не є культурно-історичною цінністю.

Муніципальний радник від “Демократичної Болгарії” в Софії Марта Георгієва заявила, що монумент не пов’язаний з кінцем Другої світової війни, а побудований в 1954 році для відзначення придушення опору проти комуністичного руху і Горянського руху. Метою пам’ятника в центральній частині міста була наявність політико-виховного впливу.

Вона повідомила, що ініціативна група завела справу проти мера Софії за невиконання рішення Державної ради від 1993 року про знесення пам’ятника.

Читайте також: ЗАМІСТЬ РАДЯНСЬКОГО МОНУМЕНТУ СЛАВИ У ЛЬВОВІ ЗБУДУЮТЬ МЕМОРІАЛ УКРАЇНСЬКОГО ВОЇНА