ЗАМІСТЬ РАДЯНСЬКОГО МОНУМЕНТУ СЛАВИ У ЛЬВОВІ ЗБУДУЮТЬ МЕМОРІАЛ УКРАЇНСЬКОГО ВОЇНА

18 грудня виконавчий комітет Львівської міської ради прийняв рішення «Про оголошення архітектурного конкурсу на кращу проектну пропозицію та облаштування території, обмеженої вул. Стрийською, вул. Героїв Майдану, вул. Д. Вітовського та пл. І. Франка», - повідомляє пресслужба.

«Цим рішення ми актуалізуємо учасників робочої групи, визначаємо забезпечення проведення містобудівного та загально-технічного обстеження стану території, обмеженої цими вулицями, розробка пропозицій щодо визначення умов архітектурного конкурсу та розробка дорожньої карти щодо впровадження і врахування створення меморіалу для пошанування українського воїна.

Галицька РА визначена замовником робіт щодо обстеження, огляду, демонтажу і переміщення конструкцій монументу“, – доповів Андрій Москаленко.

У рішенні також йдеться про створення робочої групи, яка має напрацювати кроки для облаштування нового меморіалу на цій території. А Галицька районна адміністрація міста має демонтувати Монумент до 28 лютого 2021 року. 

Весною 2019 року у Львові вже знесли один з елементів Монументу – 30-метрову стелу. Барельєфи зі стели зберігають Львівському музеї «Територія терору».

Меморіал «Монумент бойової слави Радянських Збройних Сил» відкрили у 1970 році. Ансамбль меморіалу складався з 30-метрової стели, бетонної композиції з фігурами воїнів та алегоричних фігур радянського воїна і «Батьківщини-матері».