В Авдіївці вирішили розібрати меморіал військовослужбовцям

Авдіївська міська військово-цивільна адміністрація вирішила демонтувати меморіальний комплекс, присвячений захисникам України.

На під’їзді до Авдіївської промзони недалеко від пункту пропуску, українським військовослужбовцям 72-ї ОМБр при підтримці комунальної служби Авдіївки довелося роізбрати меморіал, присвячений захисникам Авдіївської промзони.

Таке рішення було прийнято місцевою військово-цивільною адміністрацією через те, що меморіал знаходиться на території приватної власності.

В коментарі “Кий-Інфо” активісти повідомили, що встановлення меморіалу було попередньо погоджено з власником та він був не проти будівництва комплексу. Але на жаль, людини не стало і керівництво Авдіївки прийняло рішення про перенос.

В повідомленні на сайті міської військово-цивільної адміністрації з’ясувалося, що всі 14 знятих флагштоків, будуть повернуті до меморіального комплексу вже на новому місці.

Перенесення елементів пам’ятки з території приватної власності, де багато років розміщувався меморіал, перейде на комунальну землю. За інформацією міськради, окрім вже відомих елементів пам’ятки, художники вже розробили ескіз монументу, який наразі виготовляється і незабаром буде розміщено на новій ділянці, яка є власністю міста.

Зменшений дубляж монументу та старі таблички знаходитимуться в пункті постійної дислокації 72 бригади. Керівництво 72 ОМБр ім. Чорних Запорожців пояснило, що з метою належного вшанування пам’яті Героїв, які віддали свої життя за Україну, на в’їзді до “Авдіївської промзони” тривають заходи з реконструкції та встановлення оновленого меморіального комплексу захисникам “Авдіївської промки”.

Але у своїй заяві керівництво 72 ОМБр поскаржилося на активістів, натякнувши, що вони спекулюють на даній ситуації з метою привернути увагу до власних персон, зібрати чергову порціюлайків” та “репостів“, підбурюючи суспільство новою порцією “зради”.

Читайте також: 10 ПАМ’ЯТОК ІСТОРИЧНОЇ АРХІТЕКТУРИ, ЯКІ УКРАЇНА МОЖЕ ВТРАТИТИ

Громадські діячі не розуміють, чому це потрібно робити саме зараз, коли йде війна, вони також задаються питанням “кому потрібна ділянка зараз, в зоні обстрілів“, чому цим займаються військовослужбовці 72-ї ОМБр, якщо є куди більш важливіші проблеми, – говорить Юрій Москаленко, Білоцерківська волонтерська група.

Судячи з коментарів під заявою, розміщеною прес штабом 72 ОМБр ім. Чорних Запорожців, люди задаються такими ж питаннями, дивуючись демонтажу та відсутності детальної інформації та проекту й візуалізації майбутнього комплексу меморіалу.

Наше видання надсилає запит на доступ до публічної інформації з метою з’ясування даного питання.

Нагадаємо, що раніше “Кий-Інфо” повідомляло про руйнування історичної пам’ятки архітектури в центрі Києва.

Підписуйтесь на наш канал в телеграм https://t.me/kyiinform