УКРАЇНА МОЖЕ ЗАЛИШИТИСЯ БЕЗ СВІТЛА ТА ВЛАСНОЇ ЕЛЕКТРОЕНЕРГІЇ

Українській енергосистемі готують крах, - повідомляють “Киї-Інфо” власні джерела .

За ідею прямої закупівлі газу у РФ вже виступає виконуючий обов’язки Міністра енергетики Юрій Вітренко. Зокрема, Вітренко сьогодні закликав на своїй сторінці у Фейсбук “розблокувати експорт газу з Росії незалежним видобувникам”.

Росія приступила до фінальної стадії повернення України в енергетичну залежність. На даний момент втілюється спроба продавити пряму закупівлю газу та електроенергії.  Для цього задіяні економічні та політичні ресурси.

Зокрема, 15 січня стало відомо, що головою ради директорів “Россеть” призначено Андрія Рюміна (“Россеть” державний оператор енергомереж РФ). Призначення Рюміна на посаду не є випадковим і узгоджене з Путіним, адже він одружений з дочкою кума президента РФ Віктора Медведчука. 

Як пояснюють джерела, створюється зв’язка Медведчука і Рюміна, які займатимуться питаннями продажу російської електроенергії на українському ринку.  Віктор Медведчук вже сконцентрував у своїх руках значні активи в обласних енергокомпаніях. Зокрема, він через офшорні фірми своєї дружини Оксани Марченко володіє частками “Львівобленерго”, “Прикарпаттяобленерго”, “Запоріжжяобленерго”. 

Однак, для початку поставок російської електроенергії необхідний крах енергетичної галузі України. На даний момент ситуація, за словами джерела, в українському енергосекторі є досить нестабільною і в разі форс-мажорної ситуації, при критичних погодних умовах, цілі регіони можуть залишитися без електроенергії.

Світло радять виключати українцям з 7.00 до 22.00.  

Зокрема, оприлюднено листа “Укренерго” від 12 січня 2021 року до виконуючого обов’язки міністра енергетики Юрія Вітренка в якому попереджається про значний дефіцит електроенергії і відсутність резервів внутрішнього покриття в період до 19 січня.  В листі говориться, що в період з 14 по 19 січня 2021 року дефіцит потужностей в Об’єднаній енергетичній системі України може досягати 1700 МВт при відсутності резервних потужностей на ТЕС. 

Другим напрямком російської енергетичної експансії традиційно виступає “сектор газу”.  РФ за підтримки проросійських сил і бізнесу підштовхує українську владу до відновлення прямих закупівель газу. Ця спецоперація проводиться у багаторівневій площині. Економічно необгрунтовані тарифи на транспортування газу встановлені облгазами, власниками яких є переважно проросійські особи використані для підбурення населення на протести, які організовуються, знову ж таки, проросійськими політсилами по всій країні.

Подібним чином українська влада стимулюється для пошуку шляхів здешевлення газу для населення, і певні політичні діячі та урядовці підказують лише один “оптимальний” шлях здешевлення – закупівля газу напряму у РФ. Щоправда така ініціатива вже отримала ряд критики і це лише початок, що буде після конкретних дій після вимикання світла та активнішої закупівлі енергоресурсів з країною-агресором – не відомо.