[:ru]В России сообщили о радиационном загрязнении на юге Урала[:ua]У Росії повідомили про радіаційне забруднення на півдні Уралу[:]

Саме південніше Уральських гір, на думку французьких науковців, стався витік радіоактивних ізотопів, який зафіксували по всій Європі ще 8 жовтня.

[:ru]

В селе Аргаяш, Челябинской области, в период с 25 сентября по 1 октября фиксировали «экстремально» высокий уровень радиационного загрязнения, сообщает Росгидромет. Радиация превышала норму в 986 раз.

29 сентября, и в течение последующих трех дней, радиационное облако фиксировали во всех европейских странах от Италии до Норвегии. Организация «Гринпис» предполагает, что выброс произошел на производственном объединении «Маяк», которое занимается созданием компонентов ядерного оружия. В свою очередь ПО «Маяк» категорически отрицает любое отношение к выбросу изотопов и заявляет, что у них аварий не было.

[:ua]

У селі Аргаяш, Челябінської області, з 25 вересня по 1 жовтня, фіксували «екстремально» високий рівень радіаційного забруднення, повідомляє Росгідромет. Радіація перевищувала норму у 986 разів.

29 вересня, і протягом наступних трьох днів, радіаційну хмару фіксували в усіх європейських країнах від Італії до Норвегії. Організація «Гринпіс» припускає, що викид стався на виробничому об’єднанні «Маяк», що займається створенням компонентів ядерної зброї. Втім ВО «Маяк» категорично заперечує свою причетність до викиду ізотопів і заявляє, що у них аварій не було.

[:]