Над Європою зафіксована радіоактивна хмара

Декілька європейських моніторингових служб помітили радіоактивну хмару. Вони припускають, що це свідчить про аварію на ядерному об’єкті Росії чи Казахстану.

Інститут ядерної та радіаційної безпеки Франції заявив про наявність радіоактивної хмари, яку фіксують одразу декілька країн. Вчені повідомляють, про високий рівень у повітрі рутенію-106–радіонукліду, який утворюється після розпаду атомів на ядерному реакторі, і природним шляхом виникнути не може.

Французькі науковці вважають, що мара сформувалася внаслідок викиду радіонуклідів на ядерному об’єкті південніше від Уральських гір, тобто на території Росії або Казахстану, Аварія найімовірніше трапилася наприкінці вересня або на початку жовтня.

Очевидно, що хмара негативно вплине на довкілля та здоров’я людей. За оцінкою Інституту ядерної и радіаційної безпеки Франції, якби вона сформувалася у їхній країні , влада мала б евакуювати людей у радіусі кількох кілометрів від місця викиду, – йдеться у заяві.

Агентство Reuters посилається на директора IRSN Жан-Марка Пере, який стверджує, що місцем витіку може бути Росія чи Казахстан.

Росія вже заявила, що нічого не знає про викид радіації на своїй території, – повідомляє Reuters.

Казахстан також відкинув можливість причетності до радіації у Європі передає “Радио Свобода”. В Інституті радіаційної безпеки та екології, розташованому у місті Курчатов (Східно-Казахстанська область, колишній центр закритого Семипалатінського полігону) ядерного центру Азаттыку повідомили, що казахстанським дослідникам невідомо про аварію на об’єктах ядерної інфраструктури всередині країни.