У Києві тримали в заручниках блогерку з Ірану

Оперативники міграційної поліції затримали групу іноземців за позбавлення волі та розбійний напад на блогерку з Ірану

За повідомленням Національної поліції, у Києві було затримано злочинну групу з Ірану, яка тримала у неволі свою співвітчизницю, вимагаючи у неї біткоїни.

Скориставшись її вразливим становищем, фігуранти виманили у жінки 100 тисяч доларів США для оформлення міграційного статусу в Україні.

У такий спосіб вони пообіцяли допомогти їй уникнути кримінального переслідування в Ірані за блогерську діяльність, яка нібито суперечить нормам моралі цієї країни.

Згодом в орендованій квартирі у Києві, погрожуючи зброєю жінці та її малолітній дитині, вони змусили перерахувати 25 біткоїнів, а це – мільйон 400 тисяч доларів США, на їхній електронний гаманець.

Організатором злочинної схеми був 37-річний уродженець Ірану, його спільники – двоє громадян Ірану, які тривалий час проживали в Україні.

Коли потерпіла з донькою прибула в Україну, організатор злочинної схеми розмістив їх в орендованій квартирі і спланував вчинення відносно жінки розбійного нападу.

«Для реалізації злочинного плану лідер угруповання залучив ще двох громадян Ірану, які тривалий час мешкали в Україні. Зі слів потерпілої, в орендованій квартирі, де перебувала потерпіла, вони погрожували зброєю їй та її дитині і заволоділи криптовалютою – 25 біткоїнами, що становить мільйон 400 тисяч доларів США», – повідомив начальник Департаменту міграційної поліції національної поліції України Сергій Пантелеєв. .

За його словами, аби приховати злочини, скоєні відносно жінки, організатор злочинної схеми намагався вивезти потерпілу і її дитину в Туреччину.

Тож правоохоронці спланували спецоперацію, у результаті якої трьох фігурантів затримали. За місцями їх проживання проведені санкціоновані обшуки, в ході який вилучені докази їх протиправної діяльності.

Підписуйтесь на наш канал в тг https://t.me/kyiinform

На цей час лідеру угруповання повідомлено про підозру у вчиненні двох правопорушень – незаконному позбавленні волі або викраденні людини та розбійному нападі, а його двом спільникам – у скоєнні розбійного нападу. У випадку доведення вини учасникам злочинної групи загрожує до п’ятнадцяти років позбавлення волі з конфіскацією майна.

Нагадаємо, що справу про напад на Сергія Стерненка – закрили.