Суд поновив Амосову на посаді ректора медуніверситету

Окружний адміністративний суд Києва поновив Катерину Амосову на посаді ректора Національного медичного університету ім. О. Богомольця. Заступник міністра охорони здоров’я Олександр Лінчевський пообіцяв оскаржити рішення у вищій інстанції.

Копія судового рішення оприлюднена на сайті НМУ ім. Богомольця. Таким чином суд призупинив дію скандального наказу МОЗ “Про проведення перевірки”.

На початку тижня медуніверситет ім. О. Богомольця оголосив безстроковий страйк Причина – втручання МОЗ у справи вищого навчального закладу. Страйк оголосили студенти та трудовий колектив після відсторонення ректора Катерини Амосової.

«З 26 лютого  наукова діяльність та навчальний процес повністю призупиняються. На час страйку всі приміщення залишатимуться недоступними. Виключення становитимуть лише приміщення клініки, в яких зараз знаходяться пацієнти», – йшлося у повідомленні опублікованому на офіційній сторінці ВНЗ у Facebook.

Картинки по запросу страйк богомольця

Зазначалось, що страйк оголошено через втручання керівництва МОЗ у внутрішні справи університету. Ректор університету Катерина Амосова заявляла, що заступник міністра охорони здоров’я тиснув на неї, а відсторонення – це «розправа» за відмову здійснювати протиправні дії.

Голова Комітету Верховної Ради з питань охорони здоров’я Ольга Богомолець наголошувала, що страйк має бути завершено, а студенти мусять почати вчитися. «Ми могли запобігти розвитку цієї ситуації. Незаконні накази, які продукує профільне міністерство, мають бути скасовані», – повідомила вона 5 каналу.

Картинки по запросу ольга богомолець

Ольга Богомолець

За версією МОЗ, причиною відсторонення ректора від виконання обов’язків став, ніби то, зрив іспиту для студентів стоматологів. Більш відомий як «КРОК». Це своєрідне ЗНО для студентів медиків, що проводиться у всіх вищих медичних навчальних закладах України. Однак саме в університеті Богомольця його так і не було проведено. МОЗ угледів в цьому корупційну складову.

Варто зазначити, що не всі викладачі та студенти поділяли думку страйкарів. Частина майбутніх медиків продовжувала відвідувати пари.

1 березня суд поновив Катерину Амосову на своїй посаді. Страйк припинився, а заступник міністра охорони здоров’я Олександр Лінчевський пообіцяв оскаржити рішення у вищій інстанції.