СУД ЧЕХІЇ ЗВИНУВАЧУЄ У ТЕРОРИЗМІ БОЙОВИКА, ЩО ВОЮВАВ ПРОТИ УКРАЇНИ НА ДОНБАСІ

Громадянину Чехії загрожує 16 років позбавлення волі

Чеська феміда висунула обвинувачення 26-річниому Лукаш Н. з Карлових Варів, який у 2015-2016 рр. воював проти ЗС України у складі незаконних військових формувань, про це написав на своїй сторінці у “Фейсбук” посол України у Чехії Євген Перебийніс.

В обвинуваченні йдеться, що Лукаш Н.  «пройшов навчання, був озброєний та оснащений військовими формуваннями сепаратистських структур, виконував різні військові завдання, такі як розвідка, охорона і патрулювання, а також брав участь у боях проти українських військових з наміром завдати їм поранення або смерть».

БОЙОВИКУ “ДНР” З ЧЕХІЇ ПІДСИЛИЛИ ПОКАРАННЯ

Сторона обвинувачення зазначила, що Лукаш Н. “вчиняв згадані дії свідомо, а під час військових дій навіть був поранений і декілька тижнів провів у лікарні” та підкреслила, що “збройні формування, які діють на сході України, можна схарактеризувати як квазі-воєнізовані підрозділи, що вчиняють систематичні організовані насильницькі злочини, які за своїм характером відповідають визначенню теракт.”

Чеська феміда висуває громадянину Чехії звинувачення за статею “тероризм” пропонує засудити Лукаша Н. до 16 років позбавлення волі. Хоча обвинувачений в ході розслідування й відмовлявся давати показання, однак наявні у слідства докази у вигляді фотографій і відео, зроблених ним на мобільний телефон, є достатніми підставами для передачі справи до суду.