Прокуратура Болгарії вважає 6 росіян причетних до 4 вибухів на державних збройних підприємствах

Болгарська прокуратура за участі спеціалізованого обвинувачення вважає, що за 4 вибухами та трьома замахами (на Гебрева, його сина та керівника виробництва) та «серйозними злочинами в інших країнах» стоїть група злочинців, які є співробітниками ГРУ.

У всіх випадках слідчі встановили, що мала місце «дистанційна детонація вибухових речовин«. Боєприпаси на підірваних складах були призначені для експорту або в Україну, або в Грузію, повідомляє «Кий-Інфо» з посиланням на Twitter розслідувачів з Bellingcat.

Останній випадок — минулого року (березень 2020 р.), коли здетонувало депо, що належить державному виробнику зброї «Арсенал», було знищено внаслідок пожежі.

У всіх 4 випадках перед вибухами сталася «пожежа«, яка виявилася зручним вікном можливостей для диверсій. Наступний випадок надзвичайно цікавий і раніше не повідомлявся. 31 травня 2015 року сталася пожежа в судово-медичному інституті в Софії, яка знищила всі докази, зібрані слідчими у справі про два попередні вибухи.

За словами головного розслідувача Risk Management Lab Христо Грозева, найманці ГРУ спробували отруїти болгарина Еміліана Гебрева, через те, що він займався експортом зброї до Грузії та України під час нападу російських військ на колишні країни СРСР, саме тому ГРУ вирішила вбити його.

Підписуйтесь на наш канал в телеграм https://t.me/kyiinform

Нагадаємо, що суд Амстердаму визнав неправдивими новини російського сайту щодо журналіста Bellingcat.