Суд Амстердаму визнав неправдивими новини російського сайту щодо журналіста Bellingcat

Суд Амстердаму визнав новини російського пропагандистського агентства неправдивими та непідкріпленими фактами.

Неправдиві новини, розповсюдженні російським агентством, що розташоване у Петербурзі змусять сплатити штраф за розповсюдження образливих статей проти медійників Bellingcat, передає Кий-Інфо з посиланням на сайт Bellingcat.

У своєму повідомленні Bellingcat зазначає, що окружний суд Амстердама виніс судову заборону проти петербурзького інформаційного агентства RIA FAN, яке не з’явилось на судове засідання.

Рішення стосується п’яти статей, опублікованих RIA FAN у липні та серпні 2020 року, які були визнані такими, що не відповідають дійсності, не підкріплені фактами та незаконними.

У цих статтях неправдиво стверджувалося, що слідчий Bellingcat Пітер ван Хаіс та інші журналісти Bellingcat направляли співробітникам RIA FAN повідомлення із загрозами, а також пропонували хабар.

На основі доказів, висунутих Bellingcat, суд зобов’язав RIA FAN сплатити судові витрати компанії Bellingcat, а також видалити образливі статті.

На додаток до цього, RIA FAN повинно спростувати написанні статті на своєму веб-сайті протягом шести місяців.

У випадку, якщо RIA FAN не виконає розпорядження суду, компанія буде піддаватися щоденному штрафу в розмірі 25 000 євро за кожен день невиконання, сума також може зрости до максимальної у 500 000 євро.

Приєднуйтесь до нашого телеграм каналу https://t.me/kyiinform

Публікації RIA FAN широко розповсюджувались у соціальних мережах та передруковувались на інших веб-сайтах, пов’язаних із медіагрупою Patriot. Головою опікунської ради медіа-групи “Патріот”, членом-засновником якої є “РІА ФАН”, є Євген Пригожин.

Фото: