Канава заважає тваринам пересуватися територією нацпарку «Тузлівські лимани»

Про це написав на своїй сторінці у соціальній мережі Facebook керівник научного відділу та доктор з екології нацпарку Іван Русєв, інформує kyiinfo.

Зокрема, співробітник Національного парку зазначив, що озброєна команда цілодобово чергує на прорві і дає відсіч наволочі, які копають канаву та блокують роботу працівників парку.

«Вчора після потужного пресу з боку корумпованої поліції, яка відкрила кримінальне провадження на нацпарк за виконання (!) своїх повноважень в рамках міжнародних конвенцій і на виконання законів України по відновленню водообміну між Чорним морем та Тузлівськіми лиманами, багато друзів почали писати на гарячі лінії«, — заявив Іван Русєв .

Працівники особисто через свої канали звернулись до прокурорів, щоб отримати підтримку задля відновлення роботи парку.

«І нарешті, поліцейська голота зникла з нацпарку і техніку не арештувала. Вчора нами було також надано два повідомлення на 102 про злочин, якій робить голова Лиманської ОТГ В.Резніченко, але реакції та кримінального провадження поліціянти не відкривають. Так ось, цей Резніченко, якій є інформатором негідника Мельніченко-голови Б.Дністровської райради, і якій надає через 102 заяви на нацпарку і поліція терміново блокує наші роботи, вирішив вирити неймовірну і протяжну канаву навколо курорту Расейка. Канаву на кілометри, як потужно русло реки, копають люди-нелегали, які одразу зникли, коли ми під’їхали і зупинили цей злочин«, — розповів на своїй сторінці керівник научного відділу нацпарку «Тузлівські лимани».

За його словами, канава така, що жодна тварина не зможе пересуватися з нацпарку і в нацпарк й також дуже небезпечна для людини. Екологи не розуміють, чому весь грунт з цієї канави їде на відсипку водно-болотних угідь міжнародного значення — Малого Сасику.

«Крадуть землю, створюють проблеми для міграції тварин і засипають водно-болотні угіддя для подальшого розміщення бадег, які будуть добивати акваторії нацпарку«, — зазначив Іван Русєв.

На думку екологів, відділення №2 Б.Дністровської поліції (колишня Татарбунарська поліція), як злочинне угруповання, прикриває реальні злочини і працює лише на замовлення. Тому що вони не відкривають провадження і не зупиняють реальні злочини, а блокують надважливі роботи команди нацпарку по підтриманню екологічного стану Тузлівських лиманів.

Раніше kyiinfo писало, що будівельне сміття може стати причиною серйозних обривів і схилів в Нацпарку «Тузлівські лимани», а також, що керувати нацпарком «Тузлівські лимани» продовжить Ірина Вихристюк.