Будівельне сміття може стати причиною серйозних обривів і схилів в Нацпарку “Тузлівські лимани”

З 2015 року ОК "Граніт" проводило незаконні перекриття прорви між Тузлівськими лиманами і Чорним морем в заповідній зоні НПП "Тузлівські лимани".

Уже кілька днів стрімко йде відсипання будівельним сміттям шпори в Чорному морі, в акваторії національного природного парку “Тузлівські лимани”.

Слід зазначити, що такі роботи можуть стати причиною серйозних обривів схилів уздовж курорту Лебедівка, кардинальних змін рельєфу самого піщаного пересипу, зникнення частини пляжів, перекриття вздовж берегових міграційних шляхів гідробіонтів.

Про це на своїй сторінці у Facebook повідомив начальник науково-дослідного відділу Іван Русєв.

За його словами, протизаконні роботи проводяться Обслуговуючим кооперативом “Граніт”, власником якого є Валенти Могільніков. Голова кооперативу у своїй власності має декілька земельних ділянок, житловий будинок, базу відпочинку та автомобіль Mersedes Benz GLE 400, 2016 року випуску.

Науковець стверджує, що ця організація незаконно побудувала будинок на піску на 1 км піщаного пересипу і багато років масштабно займається браконьєрством у Тузлівських лиманах.

Іван Русєв також додав, що там почалися протизаконні роботи ще пару тижнів тому, а директорка нацпарку Ірина Вихристюк писала звернення прокуратуру й поліцію.

Однак жодної реакції від правоохоронців співробітники “Тузлівських лиманів” не отримали.

Приєднуйтесь до нашого телеграм каналу https://t.me/kyiinform

Роботи тривають і зараз і проводяться через бездіяльність як прикордонників, так і прокуратури і Татарбунарської поліції, – написав Іван Русєв.

Фото: facebook.com/rusevivan