[:ru]Россию отстранили от участия в Олимпиаде в Пхенчхане[:ua]Росію відсторонили від участі в Олімпіаді у Пхьончхані[:]

Міжнародний олімпійський комітет (МОК) відсторонив Росію від участі у наступних Олімпійських іграх, що відбудуться в Пхьончхані у 2018 році, Про своє рішення МОК повідомив увечері 5 грудня в Лозанні. Причина заборони – допінговий скандал.

[:ru]

Десятки атлетов из РФ, среди которых призеры Олимпийских игр последних лет, были обвинены в употреблении запрещенных препаратов. Таким образом, на следующей Олимпиаде спортсмены из России будут выступать под нейтральным флагом, а на соревнованиях не будет звучать российский гимн. «Чистые», без допинга российские атлеты, смогут принимать участие в играх под символом «олимпийский спортсмен из России».

Также ни на этих, ни на каких-либо других Олимпийских играх не сможет аккредитоваться бывший министр спорта России Виталий Мутко.

В то же время спортсмены, которые не были вовлечены в допинговые манипуляции, смогут принять участие в соревнованиях под общим олимпийским флагом.

Причина таких ограничений – допинговые манипуляции российской власти. По словам председателя комиссии Самуэль Шмидта допинговый обман нанес «беспрецедентный вред и убытки Олимпийскому движению».

Ранее сообщалось, что заместитель екс-министра спорта России просил «испортить» допинг-пробу украинской биатлонистки Виты Семеренко, чтобы ее дисквалифицировали. Об этом рассказал екс-глава московской антидопинговой лаборатории Григорий Родченков.

Существуют разные версии причины массового выявления допинга в крови российских чемпионов. Григорий Родченков настаивает том, что применение запрещенных препаратов российскими спортсменами были одобрено на уровне наивысшего спортивного руководства РФ. В частности, во время домашней Олимпиады в Сочи.

[:ua]

Десятки атлетів з РФ, серед яких призери Олімпійських ігор останніх років, були звинувачені у вживанні заборонених препаратів. Таким чином, на наступній Олімпіаді спортсмени з Росії виступатимуть під нейтральним прапором, а на змаганнях не буде лунати російський гімн.

“Чисті” від  допінгу російські атлети зможуть брати участь в Іграх під символом “олімпійський спортсмен з Росії”.

Також ані на цих, ані на будь-яких інших Олімпійських іграх не зможе акредитуватися колишній міністр спорту Росії Віталій Мутко.

Втім, ті спортсмени, які не були залучені до допінгових маніпуляцій, зможуть прийняти участь у змаганнях під загальним олімпійським прапором.

Причина таких обмежень – допінгові маніпуляції російської влади. За словами голови комісії Самуєля Шмідта допінговий обман завдав «безпрецедентної шкоди та збитків Олімпійському руху».

Раніше повідомлялося, що заступник колишнього міністра спорту Росії просив «зіпсувати» допінг-пробу української біатлоністки Віти Семеренко, аби її дискваліфікували. Про це розповів екс-голова  московської антидопінгової лабораторії Григорій Родченков.

Існують різні версії причин масового виявлення допінгу у крові російських чемпіонів. Григорій Родченков наполягає на тому, що застосування заборонених препаратів російськими спортсменами було схвалено на рівні найвищого спортивного керівництва РФ. Щонайменше, під час домашньої Олімпіади в Сочі.

[:]