Росію відсторонили від участі в Олімпіаді у Пхьончхані

Міжнародний олімпійський комітет (МОК) відсторонив Росію від участі у наступних Олімпійських іграх, що відбудуться в Пхьончхані у 2018 році, Про своє рішення МОК повідомив увечері 5 грудня в Лозанні. Причина заборони – допінговий скандал.

Десятки атлетів з РФ, серед яких призери Олімпійських ігор останніх років, були звинувачені у вживанні заборонених препаратів. Таким чином, на наступній Олімпіаді спортсмени з Росії виступатимуть під нейтральним прапором, а на змаганнях не буде лунати російський гімн.

“Чисті” від  допінгу російські атлети зможуть брати участь в Іграх під символом “олімпійський спортсмен з Росії”.

Також ані на цих, ані на будь-яких інших Олімпійських іграх не зможе акредитуватися колишній міністр спорту Росії Віталій Мутко.

Втім, ті спортсмени, які не були залучені до допінгових маніпуляцій, зможуть прийняти участь у змаганнях під загальним олімпійським прапором.

Причина таких обмежень – допінгові маніпуляції російської влади. За словами голови комісії Самуєля Шмідта допінговий обман завдав «безпрецедентної шкоди та збитків Олімпійському руху».

Раніше повідомлялося, що заступник колишнього міністра спорту Росії просив «зіпсувати» допінг-пробу української біатлоністки Віти Семеренко, аби її дискваліфікували. Про це розповів екс-голова  московської антидопінгової лабораторії Григорій Родченков.

Існують різні версії причин масового виявлення допінгу у крові російських чемпіонів. Григорій Родченков наполягає на тому, що застосування заборонених препаратів російськими спортсменами було схвалено на рівні найвищого спортивного керівництва РФ. Щонайменше, під час домашньої Олімпіади в Сочі.