З метою дискредитувати українську біатлоністку на Олімпіаді Сочі-2014 Мінспорту РФ намагалось «забруднити» її допінг-пробу

Про це розповів екс-голова московської антидопінгової лабораторії Григорій Родченков журналу The New York Times. Він заявив, що заступник міністра спорту РФ Юрій Нагорних просив його зіпсувати допінг-пробу відомої української біатлоністки ВітиСемеренко.

Родченко цього не зробив. За його словами «чисту» пробу неможливо зробити «брудною». В ході аналізу стає зрозуміло, що допінг-речовина потрапила до проби пізніше, а не пройшло крізь організм.

«За свою кар’єру я зробив багатьох «брудних» атлетів чистими, але не навпаки» – сказав Григорій Родченков.

За його словами, на змаганнях у Мокві, що передували Олімпійським іграм у Сочі 2014, заступник міністра спорту попросив його «зробити брудним зразок» Семеренко, аби дискваліфікувати її. Українська збірна була тоді серйозним конкурентом для російської команди, що мала гідно виступити на домашній олімпіаді у Сочі.

Після невдалої спроби Мінспорту РФ дискредитувати українську збірну, біатлоністка Віта Семеренко взяла участь в Олімпіаді та у складі української команди здобула золото у естафеті.

А 27 жовтня 2017 року Олімпійський комітет дискваліфікував російську біатлоністку Ольгу Вілухіну, що посіла друге місце у спринті. Таким чином, через 3 роки по закінченні Олімпіади Сочі-2014, олімпійській чемпіонці Віті Семеренко  дісталося ще й срібло. Бо у  2014 році, у спринтерській гонці, українка фінішувала третьою.