[:ru]С целью дискредитировать украинскую биатлонистку на олимпиаде в Сочи-2014 Минспорта РФ пыталось «загрязнить» её допинг-пробу[:ua]З метою дискредитувати українську біатлоністку на Олімпіаді Сочі-2014 Мінспорту РФ намагалось «забруднити» її допінг-пробу[:]

Про це розповів екс-голова московської антидопінгової лабораторії Григорій Родченков журналу The New York Times. Він заявив, що заступник міністра спорту РФ Юрій Нагорних просив його зіпсувати допінг-пробу відомої української біатлоністки ВітиСемеренко.

[:ru]

Родченко этого не сделал. По его словам «чистую» пробу невозможно сделать «грязной». В ходе анализа становится ясно, что допинг-вещество попало в пробу позже, а не прошло через организм.

«За свою карьеру я сделал многих «грязных» атлетов чистыми, но не наоборот», – сказал Григорий Родченков.

По его словам, на соревнованиях в Москве, предшествовавших Олимпийским играм в Сочи 2014 года, замминистра спорта попросил “сделать грязным образец” Семеренко, чтобы дисквалифицировать ее. Украинская команда была тогда серьезным конкурентом для российской, выступающей на домашней Олимпиаде в Сочи.

После неудачной попытки Минспорта РФ дискредитировать украинскую сборную, биатлонистка Вита Семеренко приняла участие в Олимпиаде, и в составе украинской команды завоевала золото в эстафете.

А 27 октября 2017 Олимпийский комитет дисквалифицировал российскую биатлонистку Ольгу Вилухину, занявшую второе место в спринте. Таким образом, через 3 года после Олимпиады в Сочи, украинке Вите Семеренко досталось еще и серебро. Тогда в спринтерской гонке украинка пришла к финишу третьей.

[:ua]

Родченко цього не зробив. За його словами «чисту» пробу неможливо зробити «брудною». В ході аналізу стає зрозуміло, що допінг-речовина потрапила до проби пізніше, а не пройшло крізь організм.

«За свою кар’єру я зробив багатьох «брудних» атлетів чистими, але не навпаки» – сказав Григорій Родченков.

За його словами, на змаганнях у Мокві, що передували Олімпійським іграм у Сочі 2014, заступник міністра спорту попросив його «зробити брудним зразок» Семеренко, аби дискваліфікувати її. Українська збірна була тоді серйозним конкурентом для російської команди, що мала гідно виступити на домашній олімпіаді у Сочі.

Після невдалої спроби Мінспорту РФ дискредитувати українську збірну, біатлоністка Віта Семеренко взяла участь в Олімпіаді та у складі української команди здобула золото у естафеті.

А 27 жовтня 2017 року Олімпійський комітет дискваліфікував російську біатлоністку Ольгу Вілухіну, що посіла друге місце у спринті. Таким чином, через 3 роки по закінченні Олімпіади Сочі-2014, олімпійській чемпіонці Віті Семеренко  дісталося ще й срібло. Бо у  2014 році, у спринтерській гонці, українка фінішувала третьою.

[:]