Прокуратура вимагає скасувати право користування земельними ділянками вартістю 2,5 мільярди гривень

Вказані земельні ділянки потрапляють в межі ландшафтного заказника місцевого значення «Троєщинські луки».

Київська міська прокуратура вимагає скасувати державну реєстрацію права постійного користування земельними ділянками сільськогосподарського призначення загальною площею 375 га та вартістю понад 2,5 млрд гривень у Деснянському районі м. Києва за приватним товариством.

Товариство, без належних правових підстав та з порушенням вимог земельного законодавства, за відсутності волевиявлення Київської міської ради, без відповідного рішення про відведення земельних ділянок у користування та без розроблення і затвердження необхідної документації із землеустрою, зареєструвало за собою право постійного користування земельними ділянками площею 279 та 96 га у Деснянському районі столиці.

При цьому, встановлено, що вказані земельні ділянки потрапляють в межі ландшафтного заказника місцевого значення «Троєщинські луки». У зв’язку з цим, порушено інтереси держави та територіальної громади, оскільки Київська міська рада позбавлена можливості ефективно використовувати земельні ділянки в інтересах мешканців міста.

Київська міська прокуратура звернулася до суду з позовом про скасування рішень про державну реєстрацію речових прав на земельні ділянки у Державному реєстрі речових прав на нерухоме майно.

Підписуйтесь на наш канал в тг https://t.me/kyiinform

Наразі господарським судом міста Києва призначено підготовче судове засідання на 14.09.2021 року, повідомила пресслужба Київської міської прокуратури. Нагадаємо, з першого липня в Україні вже зареєстровано 1411 земельних угод.