ПОЛІТВ’ЯЗЕНЬ ОЛЕКСАНДР ШУМКОВ ПОВЕРНЕТЬСЯ В УКРАЇНУ

Український політв’язень Олександр Шумков до кінця року повернеться з Росії в Україну

Про це повідомила  уповноважена з прав людини Людмила Денисова під час презентації кампанії «Депутате, допоможи бранцям Кремля!», – пише «UkrRain». 

“24 грудня з російської в’язниці на Батьківщину повертається Олександр Шумков. Також отримала відповідь від уповноваженої з прав людини в Росії Тетяни Москальової про можливість відвідати українських політв’язнів”, – розповіла Денисова.

Омбудсмен також нагадала, що наразі за політичними мотивами країна-окупант РФ переслідує 130 українських громадян. Вони є батьками 186 неповнолітніх дітей.

ПОЛІТВ’ЯЗНЯ ШУМКОВА ПОБИЛИ РОСІЙСЬКІ ТЮРЕМНИКИ

Нагадуємо, що українського військовослужбовця та активіста ВГО «Спілка Української Молоді в Україні»  Олександра Шумкова, у ніч на 24 серпня 2017, був викрадений з території України ФСБ РФ.  4 грудня 2018 року Севський суд Брянської області Росії засудив Шумкова до чотирьох років ув’язнення за обвинуваченням «в участі в екстремістській організації» до 4 років позбавлення волі.

У вироку вказувалося, що Олександр Шумков з 17 листопада 2014 по 23 серпня 2017 брав участь в діяльності “Правого сектора”, яка “направлена проти інтересів Росії”. Пізніше, в 2019 році політв’язень оголошував про голодування, що призвело до погіршення здоров’я ув’язненого.