ПОЛІТВ’ЯЗНЯ ШУМКОВА ПОБИЛИ РОСІЙСЬКІ ТЮРЕМНИКИ

Українського політв’язня Кремля Олександра Шумкова побили співробітники колонії №4 у Тверській області, де він «відбуває покарання» за сфабрикованим обвинуваченням у начебто діяльності, що «шкодить інтересам Росії».

«Вночі отримали повідомлення про те, що вчора ввечері співробітник ФКУ ВК4 УФСВП РФ по Тверській області наніс тілесні ушкодження Олександру. За яких обставин це трапилося наразі не відомо», – пише на Facebook тітка політв’язня Людмила Шумкова.

На думку родичів хлопця, усі дії тюремників є провокативними і спрямовані на те, щоб відкрити проти нього ще одну кримінальну справу і залишити відбувати незаконне покарання в Росії.

«Неодноразово спецслужби під час зустрічі з Сашком в колонії казали йому, що живим з території РФ він може не виїхати і, що загалом їм не вигідно його відпускати в Україну. (…) Враховуючи, що весь час незаконного ув’язнення не було жодного спокійного дня та те, що залишилося йому не так багато часу до звільнення, провокації ,скоріше за все, посилюватимуться», – додала вона.

Шумкова звернулася до Офісу президента України, Міністерства закордонних справ і його очільника Дмитра Кулеби, Департаменту консульської служби МЗС та омбудсвуман Людмили Денісової із закликом звернути увагу на цю ситуацію і зробити все можливе, щоб українець вчасно повернувся додому, а не отримав ще один термін.

У 2017 році з території України зник військовослужбовець ЗСУ, громадський активіст «Спілки української молоді в Україні» Олександр Шумков. У лютому 2018 року російський суд засудив його до чотирьох років колонії нібито за участь у «Правому секторі» та дії, спрямовані «проти інтересів Росії».

Восени минулого року Олександр Шумков оголошував голодування. Людмила Денісова зверталася до російської омбудсвуман Тетяни Москалькової з вимогою сприяти проведенню повного медобстеження політв’язня Шумкова й надати йому кваліфіковану допомогу після того, як українець припинив голодування. Адже після того, як Шумков знову почав вживати їжу, його здоров’я погіршилося.

Однак, за даними Денісової, на її звернення ніяк не відреагували та не надали громадянину України необхідну медичну допомогу. Водночас російська сторона, як і в аналогічних випадках, заявила, начебто надавала українцю медичну допомогу. У Росії також звично заперечували жорстоке ставлення до політв’язня.