НАЗК допускає корупцію в оборонних закупівлях

Національне агентство з питань запобігання корупції (НАЗК) провело антикорупційну експертизу проєктів актів, покликаних врегулювати сферу оборонних закупівель

Повідомляє офіційний сайт НАЗК. За результатами експертизи НАЗК виявило такі корупціогенні фактори:

  1. Встановлення пільг та переваг для окремих виробників;
  2. Відсутність вичерпного переліку випадків та умов, що можуть бути підставою для перегляду ціни контракту;
  3. Неналежне регулювання процедури проведення переговорів під час укладення державного контракту з єдиним виконавцем;
  4. Положення, які створюють умови для упередженості під час попередньої оплати за контрактами;
  5. Невідповідність окремим положень Закону України «Про оборонні закупівлі» в частині регулювання поетапних переговорів закритої закупівлі;
  6. Відсутність законодавчо визначених вимог до процедури включення відомостей про суб’єктів господарювання до Реєстру учасників відбору та виконавців державних контрактів, а також вичерпних умов та підстав для прийняття такого рішення.

Проте ухвалення Закону України «Про оборонні закупівлі» є одним із найважливіших стратегічних досягнень 2020-го року у сфері оборони. Цей закон докорінно змінює принципи організації та проведення закупівель для потреб оборони, забезпечує відкритість процедур, а також підвищує прозорість їх планування.

З огляду на важливість ефективної реалізації цих гарантій, закріплених Законом України «Про оборонні закупівлі», НАЗК надало розробнику рекомендації для доопрацювання положень проєктів актів, – додають у відомстві.

Читайте також: КОРУПЦІОНЕРАМ СТВОРЮЮТЬ «САНАТОРНІ УМОВИ», – ЗАЯВА НАЗК