КОРУПЦІОНЕРАМ СТВОРЮЮТЬ «САНАТОРНІ УМОВИ», – ЗАЯВА НАЗК

Національне агентство запобігання корупції відзначає, що законопроекти №4441і №4460-д передбачають для корупціонерів не покарання, а «санаторні умови».

30 листопада НАЗК зазначало, що законопроект № 4441, розроблений робочою групою, пропонує лише штрафи та громадські роботи для посадовців, які умисно не подали декларації або умисно зазначили недостовірні відомості, – йдеться у заяві НАЗК.

3 грудня, Комітет із питань правоохоронної діяльності Верховної Ради України розглянув цей та інші дотичні законопроекти. У результаті розгляду було вирішено подати новий законопроект (4460-д).

НАЗК наголошує, що цей законопроект так само не передбачає позбавлення волі ані за умисне декларування недостовірної інформації, ані за умисне неподання декларації.

Щоправда, особи, які умисно зазначать недостовірних відомостей аж на 4000 неоподатковуваних мінімумів (а це 8,4 млн. грн.) можуть отримати покарання у вигляді обмеженням (але не позбавлення) волі на строк до 2 років.

Тобто, максимальне покарання корупціонеру — перебування корупціонера у виправному центрі, де він зможе вільно користуватися засобами зв’язку (телефоном, інтернетом) та залишати центр за дозволом його керівництва. А через 6 місяців може бути розглянута можливість щодо взяття цієї особи на реєстрацію. Тобто корупціонеру не потрібно буде перебувати в центрі, а лише час від часу приходити до нього, – йдеться у заяві.

«Корупціонер може умисно приховати інформацію про картину Пабло Пікассо або найдорожчу яхту у світі та отримати за це максимум два роки «санаторних умов». Впевнений, що така пропозиція Комітету не відповідає запиту українського суспільства», — зазначає Голова НАЗК Олександр Новіков.

НАЗК наголошує, що продовжує дотримуватися позиції: за умисне зазначення недостовірних відомостей на більш ніж 1 млн грн має передбачатися позбавлення волі.

Агентство наполягає, що за основу майбутнього закону потрібно брати наступні законопроекти:

  • № 4434, ініційований Президентом України Володимиром Зеленським;
  • № 4304, зареєстрований за ініціативи Голови Верховної Ради України Дмитра Разумкова та ще 124 депутатами (передбачає кримінальну відповідальність у вигляді позбавлення волі до 2 років за умисне декларування недостовірних відомостей на понад 250 прожиткових мінімумів (525,5 тис. грн) та умисне неподання декларації. Для реалізації цієї ініціативи під час доопрацювання проекту стаття Кримінального кодексу, яка встановлює таку відповідальність, мала отримати інший номер, ніж та, яка була скасована);
  • № 4310–1, ініційований народними депутатами України Сергієм Іонушасом, Денисом Монастирським та Андрієм Костіним;
  • № 4310, поданий народною депутаткою Іриною Геращенко та іншими представниками фракції «Європейська Солідарність».
Інфографіка НАЗК