На Львівщині заблокували схему фальсифікації результатів ПЛР-тестів

За висновками експертів, дії зловмисників могли сприяти поширенню пандемії COVID-19 та зашкодити іміджу України на міжнародній арені.

Служба безпеки України на Львівщині заблокувала схему фальсифікації результатів ПЛР-тестів. Ділки підробляли результати досліджень, QR-коди, бланки та печатки діючих установ, які виконують лабораторні дослідження.

За оперативною інформацією, організували оборудку комерсанти, які надавали послуги з оформлення документів для виїзду за кордон. Як додаткову «послугу» вони «пропонували» клієнтам готові ПЛР-тести з «негативним» результатом. Фальсифіковані документи використовувались для швидкого та безперешкодного перетину кордону, а також для ухилення від обов’язкової 14-денної самоізоляції після в’їзду в Україну.

За оперативною інформацією, протиправна схема почала діяти фактично з початком пандемії у 2020 році. Довідку ділки підробляли впродовж доби. Її вартість сягала від 600 до 800 грн, залежно від рівня якості фальшивки (довідки з QR-кодом та бланками певних установ оцінювалися дорожче). Протягом місяця зловмисники виготовляли клієнтам до 200 підробок.

За висновками експертів, дії зловмисників могли сприяти поширенню пандемії COVID-19 та зашкодити іміджу України на міжнародній арені, інформує пресслужба СБУ.

Під час 6-ти обшуків правоохоронці вилучили: офіційну документацію; сфальсифіковані довідки про результати ПЛР-тестів; підроблені печатки; інші докази, що підтверджують незаконну діяльність.

Підписуйтесь на наш канал в тг https://t.me/kyiinform

У межах кримінального провадження тривають слідчі дії. Раніше kyiinfo повідомляло, що ТОП чиновника Чернігівської ОДА затримано за шахрайство.