Латвія штрафуватиме громадян за перегляд російського телебачення

Сейм Латвії в остаточному читанні прийняв поправки до Закону про захищені послуги.

Відзначається, що цей захід обмежить доступ до неліцензійних перегляду російських телеканалів в країні. Згідно із законом громадян можна буде штрафувати. Раніше телекомунікаційна компанія Латвії Tet припинила з 1 лютого ретрансляцію на території республіки російських телеканалів: ПБК, «НТВ Мир», «Рен ТВ Балтія», «Кінокомедія» і «Кіномікс», повідомляє Кий-інфо з посиланням на Латвійський сайт DELFI

Читайте також: У Латвії загальноосвітнє навчання переведуть на латиську мову

Автори поправок заявили, що в 2018 році послугами нелегального телебачення в Латвії користувалися 62 тисячі домогосподарств. Закон про захищені послуги в минулій редакції передбачав покарання у вигляді штрафу лише для постачальників послуг – «нелегальних» операторів супутникового мовлення, які отримували від цього прибуток. Однак нові поправки передбачають відповідальність у вигляді штрафу і для тих, хто цими послугами користується.

У тексті законопроекту вказується, що суспільство «За легальний контент» планує вкласти власні кошти в інформаційну кампанію з метою скоротити число нелегальних підключень на шість тисяч, а також зменшити кількість домогосподарств, які потурають піратству, на 4400.

Оператор запевнив, що працює в інтересах телеглядачів, але співпраця з телеканалами має бути законною, тому він має намір продовжувати шукати «гідний інформаційний контент». У Tet також пояснили, що розповсюджувачем цих телеканалів в Латвії є TEM LV – одна з компаній медіахолдингу Baltijas mediju alianse ( «Балтійський медіа альянс»).

В свою чергу Росія, зокрема Марія Захарова” вже заявила про утиски “свободи слова”. МЗС Росії раніше закликав Єврокомісію, ЮНЕСКО, ОБСЄ та Рада Європи відреагувати належним чином на ситуацію зі свободою слова в Латвії.

Така активність Російської Федерації навіть може викликати сумніви про те, що в них існує свобода слова.