[:ru]В Латвии обучение переведут на латышский язык в 2018 году[:ua]У Латвії загальноосвітнє навчання переведуть на латиську мову [:]

Прем’єр-міністр Латвії Маріс Кучінскіс заявив, що мовою середньої освіти у Латвії має бути державна мова. Школи переведуть на латиську вже у 2018 році.

[:ru]

Правящая коалиция Латвии поддержала постепенный переход всех школ на латышский язык, сообщает DW. Образовательные вопросы, по словам премьер-министра Латвии, будут решены до февраля 2018 года. Политик также отметил, что конкурировать на рынке труда смогут только те, кто на достаточном уровне владеет государственным языком.

В 2020-2021 годах обучения в школах Латвии будет проводиться сугубо на латышском, утверждает министр образования Латвии Карлис Шадурскис. Исключение составят школы нацменьшинств, где дети смогут изучать несколько предметов на языке этих меньшинств, в том числе родной язык, литературу и историю.

Напомним, в Украине вступил в силу похожий образовательный закон, который упорядочил использование языков нацменьшинств. Он был остро раскритикован Венгрией, Румынией и Россией.

[:ua]

Правляча коаліція Латвії підтримала поступовий перехід усіх шкіл на латиську мову, – повідомляє DW. Освітнє питання, за словами прем’єр-міністра Латвії, буде вирішене до лютого 2018 року. Політик також зауважив, що конкурувати на ринку праці можуть лише ті, хто на достатньому рівні володіють державною мовою.

У 2020-2021 роках навчання у школах Латвії буде проводитися суто латиською, стверджує міністр освіти Латвії Карліс Шадурскіс. Виключення становитимуть школи нацменшин, де діти зможуть вивчати декілька предметів мовою цих меншин, зокрема рідну мову, літературу та історію.

Нагадаємо, в Україні набув силу схожий освітній закон, який упорядкував використання мов нацменшин. Він був гостро розкритикований Угорщиною, Румунією та Росією.

[:]