Київ планує збільшити чисельність інспекторів з паркування

Місто планує збільшити штатну чисельність інспекторів з паркування, вдосконалити систему їх навчання та запровадити нові критерії якості роботи.

Про це повідомив начальник Інспекція з паркування Дмитро Рахматуллін.

Інспекція з паркування працює в Києві з 2018 року. За цей час вдалося суттєво покращити ситуацію із паркуванням на столичних вулицях. Але ми бачимо, що потужності інспекції з паркуванням потрібно нарощувати. Адже на сьогодні парк евакуаторів перевищує кількісний потенціал інспекторів: за кожним із них закріплено в середньому 6 евакуаторів на одній локації. А локація включає декілька вулиць. Головний обов’язок інспектора – виписати постанову про порушення, а у разі суттєвого перешкоджання дорожньому русі – викликати евакуатор. Інспектори не забезпечені службовим транспортом і іноді пересуваються у кабінах евакуаторів, якщо це відповідає їхньому маршруту. Тож інспекція з паркування планує збільшити кількість штатних одиниць інспекторів приблизно удвічі та в разі потреби відновити оголошення по добору евакуаторів у приватних компаній“, – повідомив Дмитро Рахматуллін.

Він підкреслив, що для забезпечення порядку з паркуванням на вулицях Києва місто у 2019 залучило до евакуації автівок приватні підприємства, як це відбувається в багатьох країнах світу, оскільки ресурсів комунальних підприємств було недостатньо.

Підписуйтесь на наш канал в тг https://t.me/kyiinform

Відповідне оголошення було розміщено на сайті КМДА, і за результатами розгляду заяв договори було укладено з усіма охочими компаніями.

На сьогодні 8 компаній надають послуги з евакуації. Із них 2 комунальні та 6 приватних. Усі договори є у відкритому доступі. Важливо зазначити, що комунальні підприємства здійснюють свою діяльність на засадах господарського розрахунку, що не передбачає відрахування до державного або міського бюджету“, – зазначив Дмитро Рахматуллін.

В інспекції з паркування нагадали, що ціна за евакуацію автомобіля (1270 гривень) у Києві є однією з найнижчих в Україні.

Довідка: Евакуація автомобілів здійснюється виключно у разі суттєвого перешкоджання дорожньому руху: ближче 10 метрів від пішоходного переходу, перехрестя або виїздів з прибудинкових територій; 30 м до зупинки громадського руху з обох сторін, а також автомобілів, залишених в смугах громадського руху, на велодоріжках та тротуарах, у тому числі на острівцях безпеки.

Раніше “Кий-Інфо” повідомило, що у Києві реалізується пілотний проєкт з автоматичної фотофіксації порушень правил паркування.