Києву повернули квартиру вартістю 1 мільйон гривень

Законом передбачено, що у разі відсутності спадкоємців суд своїм рішенням визнає спадщину відумерлою та передає у власність територіальної громади.

Встановлено, що аферист, використовуючи рішення суду, яке скасоване в апеляційному порядку, отримав свідоцтво про право на спадщину та зареєстрував за собою право власності на квартиру самотньої літньої киянки після її смерті.

Однак, законом передбачено, що у разі відсутності спадкоємців суд своїм рішенням визнає спадщину відумерлою та передає у власність територіальної громади. Враховуючи викладене, окружна прокуратура звернулась до суду з позовом про визнання недійсним свідоцтво на право на спадщину, а спадщину відумерлою та передачу вказаного майна територіальній громаді міста Києва, який судом задоволено.

Читайте також: До кінця року житло в Україні може подорожчати на 25%

На даний час завдяки зусиллям окружної прокуратури рішення суду реально виконано – право власності на майно зареєстровано за територіальною громадою.

Крім того, за фактом шахрайського заволодіння майном триває досудове розслідування з метою притягнення винної особи до відповідальності, пресслужба Київської міської прокуратури.

Нагадаємо, раніше стало відомо, що прокуратура повернула викрадені квартири МЗС та ДФС.