Державі повернуто майно Морського торговельного порту «Чорноморськ»

Підприємство, незважаючи на взяті на себе зобов’язання щодо своєчасної сплати орендної плати протягом 49 років, допустило заборгованість до держбюджету на суму понад 20 млн грн.

Господарським судом Одеської області задоволено позов Чорномоської окружної прокуратури про розірвання договору оренди майна причалів 2 терміналу Морського торговельного порту «Чорноморськ» площею понад 113 тис м кв.

Встановлено, що підприємство, незважаючи на взяті на себе зобов’язання щодо своєчасної сплати орендної плати протягом 49 років, допустило заборгованість до держбюджету на суму понад 20 млн грн. Крім того, воно є найбільшим боржником з орендної плати у регіоні та входить у трійку найбільших боржників по всій Україні.

Прокуратурою у суді доведено, що цим підприємством не виконано ряд зобов’язань перед Міністерством інфраструктури України – залучення інвестицій в розмірі 250 млн доларів США та створення перевантажувального комплексу з вантажопереробкою на рівні 1,5 млн тонн в перший рік та з наступним зростанням на 8 млн тонн на рік.

Господарський суд погодився з доводами прокуратури щодо неефективного використання підприємством державного майна – будівель, складських майданчиків, кранових шляхів, автомобільних доріг та інших об’єктів нерухомості причалів 2 терміналу Морського торговельного порту «Чорноморськ» та прийняв рішення про розірвання договору оренди і повернення майна у державну власність.

Підписуйтесь на наш канал в тг https://t.me/kyiinform

Наразі рішення суду виконано у повному обсязі, майно повернуто державі, йдеться у заяві Генпрокурора. Раніше прокуратура провела обшуки в КП «Київтеплоенерго».