Адвокати Мангера розповсюдили фейк щодо рішення Верховного суду

Деякі ЗМІ опублікували новину, що нібито Верховний Суд визнав справу Мангера політичною. Але Верховний Суд не виносив такого рішення. Це суцільна вигадка адвокатів одного з замовників вбивства Катерини Гандзюк.

Про це повідомляє kyiinfo

Що насправді вирішив Верховний суд?


Адвокати оскаржували по суті постанову Верховної Ради України, яка затвердила звіт ТСК по справі Катерини Гандзюк та інших громадських активістів.

  1. Велика палата апеляційного суду погодилась, що Верховна Рада має право створювати тимчасові слідчі комісії для проведення розслідувань, що становлять суспільний інтерес. Вбивство Гандзюк та сотень інших активістів становило суспільний інтерес.
  2. За висновками Верховного суду ТСК Верховної ради має право направляти свої висновки та рекомендації до Генеральної прокуратури для їх вивчення, а також отримувати інформацію за результатами розгляду направлених матеріалів.
    Єдине, що вказав у своїй Постанові Верховний суд – це те, що Верховна Рада не може підміняти собою прокуратуру, яка є незалежним органом. Тому один із відповідних пунктів Постанови ВРУ Верховний суд скасував.

Ось як звучить цей пункт:
“поновити досудове розслідування у кримінальному провадженні за № 22019000000000215 від 12 липня 2019 року за підозрою Мангера В.М. та Левіна О.О. у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого частиною другою статті 27, частиною другою статті 28, частиною другою статті 121 Кримінального кодексу України.”


Проте є один цікавий нюанс. Справа в тому, що Генеральна прокуратура поновила розслідування по Мангеру 11 червня 2020 року. А ТСК ВРУ надала рекомендацію 17 червня 2020 року.
ТОБТО ПОСТАНОВА ВРУ НА ТОЙ МОМЕНТ УЖЕ НЕ МАЛА ЖОДНОГО ВПЛИВУ НА ПРОКУРАТУРУ.

Читайте також: Український правопис повернули, адвокат Мангера програв

Громадські активісти очікують Іллю Киву,який хоче взяти на поруки Мангера


До того ж, не було ніяких причин оскаржувати постанову ТСК, оскільки її рекомендації не були обов’язковими до виконання прокуратурою.


Адвокати Мангера з усіх сил намагаються зробити з нього політв’язня і щоразу вигадують для того нову брехню. Ми не розуміємо, на що вони сподівались: що ніхто, включно зі ЗМІ, які поширили цю маячню, не прочитає уважно постанову Верховного суду?
Закликаємо журналістів уважно ставитися до інформації, яку вони публікують. Особливо, якщо вони ставлять собі брехню адвокатів Мангера.

Джерело: громадська ініціатива “Хто замовив Катю Гандзюк”

Фото: Watchers