Зросла кількість учасників Кримської платформи

Загальна кількість учасників установчого саміту Кримської платформи збільшилася до 40


Про це міністр закордонних справ Дмитро Кулеба повідомив на онлайн-брифінгу.

“Міжнародна підтримка Кримської платформи зростає. Сьогодні я радий оголосити, що ми досягли круглої цифри. У нас є 40 підтверджень участі в саміті Кримської платформи”, – повідомив він.

Кулеба нагадав, що на саміті 23 серпня приймуть меморандум, який буде відкритий для подальшого приєднання держав, які не змогли взяти участь в установчому саміті.

Глава української дипломатії переконаний, що запуск платформи виправить помилку, коли в перші роки української війни з російським агресором для Криму не було створено жодного механізму системної роботи по його деокупації.

Кулеба також зазначив запуск офіційного сайту Кримської платформи https://crimea-platform.org/.

“Вона буде розвиватися, будуть з’являтися нові іншомовні версії цієї сторінки. Це буде постійна платформа для функціонування Кримської платформи онлайн. На цьому сайті ви зможете знайти актуальну інформацію про цю важливу ініціативу”, – сказав він.

Сайт містить наступні основні розділи: Крим до окупації, Крим в окупації, Кримська платформа, експертна мережа Кримської платформи і власне саміт.

Кримська платформа – новий консультативний і координаційний формат, ініційований Україною з метою підвищення ефективності міжнародного реагування на окупацію Криму, відповіді зростаючим викликам, посилення міжнародного тиску на Росію, запобігання подальшим порушенням прав людини і захисту жертв окупаційного режиму, а також досягнення головної мети – деокупацію Криму і повернення його Україні.