[:ua]Знаки дорожніх суперечностей[:]

Значна частина автомобільних зіткнень виникає внаслідок безвідповідального ставлення транспортних служб до своїх обов’язків. У Києві вже понад півроку не можуть привести у відповідність до закону розташування дорожніх знаків на перехрестях, наслідком чого стає хаос на дорогах та непорозуміння серед водіїв.

[:ua]

Журналісти інформагентства «Кий-Інфо» проїхались вулицями столиці та були приголомшені суперечливістю присутніх на них дорожніх вказівників.

З 28 квітня 2017 року в силу вступили зміни до закону України «Про дорожній рух», який чітко регламентує, що “Перевага в русі на перехрестях, де організовано круговий рух, надається транспортним засобам, які вже рухаються по колу”. Здавалося б, усе чітко та зрозуміло – пропусти того, хто вже на колі і лише після цього продовжуй рух в своєму напрямку. Однак, як це часто трапляється в Україні, існування закону не гарантує його виконання.

На столичних трасах поширеним є явище, коли водії, рухаючись «головною» дорогою, не визнають пріоритетності тих, хто рухається колом, внаслідок чого відбуваються зіткнення.

Найчастіше у цих випадках провина водія полягає лише в тому, що він керувався присутніми знаками.

Ми віримо табличкам, які транспортні служби не спромоглись за понад 6 місяців демонтувати, та рухаємось із впевненістю у своїй правоті.

Однак, суд, під час розгляду подібних спірних ситуацій, встане саме на бік закону і винним виявиться водій, що став жертвою злочинної бездіяльності Автодору та суміжних із ним служб.

Феміді буде абсолютно не цікаво, що на тому чи іншому перехресті розташовано 2, а можливо і більше, дорожніх знаків, що суперечать одне одному і дають простір для інтерпретування на власний розсуд.

Тож, до того часу, поки обслуговуючі компанії не почнуть сумлінно виконувати свої обов’язки та обов’язки покладені на них законом, радимо водіям бути уважнішими на столичних дорогах та не забувати про правило «трьох «Д» – «Дай Дурню Дорогу».

[:]