“Зламували” мобільні телефони та крали паролі: СБУ викрила міжнародну хакерську групу

Зловмисники позиціонували себе як учасники міжнародного хакерського угруповання «Phoenix»

Кіберфахівці Служби безпеки України припинили протиправну діяльність групи хакерів. Вони «спеціалізувалися» на дистанційному зламуванні мобільних пристроїв та незаконному збиранні персональних даних. За даними слідства, ними виявилось 5 мешканців Києва та Харкова.

Про це повідомила пресслужба СБУ.

У своїй діяльності зловмисники використовували спеціально розроблене програмне забезпечення і технічні засоби. Так, для отримання доступу до облікових записів користувачів мобільних пристроїв хакери використовували «фішингові» ресурси – копії сайтів відомих виробників мобільних пристроїв «Apple», «Samsung» та ін.

Користувач мобільного пристрою, завантажуючи застосунок чи програму на такому «псевдоофіційному» сайті, надавав зловмисникам пароль до свого облікового запису. Зі зламаного телефону хакери копіювали з нього збережену інформацію.

Маючи ці дані, зловмисники могли знімати кошти з рахунків громадян та продавати третім особам інформацію про їхнє приватне життя. Середня «вартість» за несанкціонований доступ до облікового запису власника мобільного телефону становив $200.

СБУ також повідомляє, що ще одним видом «діяльності» зловмисників було розблокування викрадених та загублених гаджетів виробництва «Apple». Згодом їх продавали через мережу підконтрольних магазинів у Києві та Харкові.

СБУ провела 5 обшуків за адресами розташування офісів, підпільних технічних центрів, які діяли під виглядом магазинів з продажу телефонів, та помешкання зловмисників у Києві та Харкові. У ході обшуків правоохоронці вилучили:

  • комп’ютерну техніку та мобільні телефони із доказами злочинної діяльності;
  • програмне забезпечення і технічні засоби для несанкціонованого втручання в облікові записи;
  • викрадені мобільні телефони, які під виглядом нових готували до збуту.

За словами СБУ, хакери вели свою «діяльність» понад 2 роки, а їхніми жертвами за цей час стали кілька сотень осіб. Наразі слідчі дії тривають.

Читайте нас у telegram!

Фото: СБУ