Життя-буття головних державних чиновників: Міністр екології

Міністр екології має шикарну квартиру в “серці” Києва, а в його дружини були бізнес-стосунки із Сергієм Євтушенком“правою рукою” чиновника епохи Януковича Владислава Каськіва на прізвисько “касир Сім”. Про те, чого раніше не писали українські ЗМІ читайте у нашому матеріалі.

Остап Михайлович Семерак був Міністром Кабінету міністрів в уряді Арсенія Яценюка. І напевне людиною дуже потрібною, адже коли у квітні 2016-го Верховна Рада відправила Яценюка у відставку, того ж дня парламент затвердив новий склад Кабміну прем’єр-міністра Володимира Гройсмана. У якому Семерак отримав посаду Міністра екології та природних ресурсів України.

Якось у пресі з’явилась проілюстрована фото замітка про дорогу квартиру міністра Семерака. Однак, про яку саме вартість може йти мова ніхто не знав. Завдяки нашому запиту до Державного реєстру прав власності на нерухоме майно тепер ви зможете уявити, що це за житло.

Це квартира по вулиці Євгена Коновальця, 36В площею – 354, 7 кв м! (в минулому вул. Михайла Задніпровського, Печерський р-н Києва). Наявність цього житла та його вартість Семерак вказав в електронній декларації. На дату її придбання 2014 році вартість квартири чиновника склала 4 897 400 грн. Нині на сайті продажу нерухомості, квартири в цьому будинку з меншою житловою площею, оцінюються в півмільйона доларів.

Тому реальну вартість житла Семераків можна лише уявляти.

А тепер кілька слів про те, на що досі не звертали увагу ЗМІ.

Бізнес дружини

Згідно інформації наданої аналітичною системою YouControl «на рухунку» дружини міністра, Семерак Орисі Володимирівни, два підприємства. “Ост-Груп”, що знаходиться в стані припинення та “Волинські рекреації”. Ця компанія зареєстрована за адресою Київ, вул. Підвисоцького, 6, кв. 13. За цією ж адресою зареєстрований такий собі “Український молодіжний центр”, співзасновник якого Сергій Євтушенковідомий фігурант корупційних справ часів Януковича.

 

Саме Євтушенка аналітики називали правою рукою Каськіва, що відмивав мільярди для сімʼї біглого екс-президента.

Щодо дружини Семерака, то варто було прискіпливіше глянути і на її підприємство, яке вже перебуває в стані припинення – ТОВ “Ост-Груп” (м. Київ, віл. Панаса Мирного, 17, кв. 75). Співзасновником є Світелік Олександр Олександрович, нинішній начальник департаменту маркетингу та технічної політики ДП НЕК “Укренерго”. Звичайний чиновник, який задекларував “звичайне” авто INFINITI Модель:FX35. А також вказав, що дружина отримує стипендію з Монреаля, а син служить у Збройних силах Канади.

Батьки міністра

Батько Остапа Семерака – Семерак Михайло Михайлович завідувач кафедри термодинаміки і фізики Львівського державного університету безпеки життєдіяльності. Щоправда майно батька, з якихось причин, арештоване ще у 2006 році.

Мати Семерак Стефанія Василівна, економіст у ТОВ “НТОН”, хоча за нашою інформацією нині працює на підприємстві «Львівʼянка” ЛТД». На запит до Державного реєстру прав власності на нерухоме майно, ми жодної інформації про нерухомість Стефанії Семерак не знайшли.

У чиновницьких колах давно стало нормою переписувати непрозоро придбану нерухомість та машини на батьків. Може міністр екології Семерак – виключення з правил? Якось не віриться…