Жителів Гавайїв помилково попередили про наближення балістичної ракети

Повідомлення викликало паніку на островах. Але на щастя, це була лише помилка співробітника місцевої служби з надзвичайних ситуацій.

13 січня о 8 ранку за місцевим часом жителі Гавайських островів отримали на свої телефони попередження про те, що до Гавайїв наближується балістична ракета. «Загроза у вигляді балістичної ракети наближується до Гавайїв. Негайно прямуйте до укриттів. Це не навчання», йшлося у повідомленні. Після цього теле- та радіопрограми були перервані повідомленнями із вказівками залишатися у приміщенні або шукати укриття.

Місцеві ЗМІ повідомляють, що одразу після цього на островах почалася паніка. Багато місцевих мешканців відразу побігли шукати бомбосховища. Миттєво на дорогах з’явилися затори, водії не спинялися на червоне світло, намагаючись скоріше потрапити додому. Пасажирів, які знаходилися у місцевому аеропорту, відправили до підвалу, де зазвичай зберігають багаж. А туристів, що у автобусі їхали на екскурсію до ранчо Куалоа, висадили біля бетонного бункеру.

Проте, невдовзі стало відомо, що попередження помилкове. Гавайська поліція знала про те, що загроза несправжня вже через три хвилини після появи повідомлення. Через 9 хвилин місцева депутатка написала в Twitter, що ніякої загрози не існує. Через 18 хвилин люди отримали спростування на електронну пошту, а повідомлення на мобільні телефони дійшли тільки через 38 хвилин.

Плутанина трапилася через помилку співробітника служби з надзвичайних ситуації у Гавайях. Губернатор Девід Айдж розповів, що один зі співробітників переплутав кнопку на комп’ютері. Замість того, щоб натиснути тренувальну він клацнув по кнопці справжньої тривоги, а потім підтвердив відправку повідомлення. Втручання хакерів уряд заперечує.

Гавайські острови знаходяться у зоні потенційного ураження балістичних ракет з КНДР, тому повідомлення усі сприйняли серйозно. Раніше голова Північної Кореї Кім Чен Ир погрожував застосувати ядерну зброю проти США. Якщо КНДР справді вирішить запустити балістичну ракету,  до Гавайїв вона летітиме 30 хвилин. За даними газети «New York Times» у жителів острова буде близько 12 хвилин, щоб знайти укриття.

Після інциденту, у бік президента США Дональда Трампа посипалися звинувачення. Політики та журналісти закидали йому погіршення відносин з Північної Кореєю. Актор Джим Керрі, який відпочивав у цей час на Гавайях, жорстко висловився у бік американського президента. «Я прокинувся сьогодні вранці на Гавайях і зрозумів, що жити мені залишилося 10 хвилин… Якщо ми дозволимо цьому Гоморі (президенту США Дональду Трампу) і його корумпованому республіканському Конгресу продовжувати відчужувати світ, ми прийдемо до таких страждань, яких і уявити не можемо», – заявив він.

Трамп подякував місцевим чиновникам за те, що вони взяли на себе відповідальність за інцидент. Він заявив, що це була помилка, та сподівається, що у майбутньому такого більше не повториться. Вранці у суботу Дональд Трамп проводив час у своїй резиденції у Флориді, граючи у гольф.