[:ru]Жители Швейцарии ездят выбрасывать мусор во Францию ради экономии[:ua]Жителі Швейцарії їздять викидати сміття до Франції заради економії[:]

Економні швейцарці, які не бажають платити за утилізацію відходів, знайшли несподіване рішення проблеми – вони відвозять власне сміття до Франції.

[:ru]

Представители таможни Франш-Конте, французского региона, который граничит со Швейцарией, заявили, что только за прошлый год они задержали 140 швейцарцев, которые собирались оставить мусорные пакеты в соседней стране. Им выписали штрафы в €150. Правда это не остановило нарушителей, а наоборот, укрепило их в решении выкинуть мусор на территории Франции, ведь они “уже за это заплатили”.

Французские власти отметили, что им удалось воспрепятствовать ввезению в страну приблизительно 10 тонн мусора. Несмотря на это, многим “мусорным туристам” из Швейцарии удалось избежать внимания таможенников.

Причиной стали высокие цены на утилизацию отходов в их стране. В некоторых регионах мусор выкидывать можно только в специальных мешках, одобренных местными властями, в других установленые электронные урны, которые взымают плату за каждый килограмм мусора.

Разовое выбрасывание мусора обходится стране приблизительно в два швейцарских франка – около 50 грн.

[:ua]

Представники митниці Франш-Конте, французького регіону, що межує зі Швейцарією, заявили, що тільки за минулий рік вони затримали 140 швейцарців, які збиралися залишити сміттєві мішки в сусідній країні. Їм виписали штрафи в €150. Щоправда, це не зупинило порушників, а, навпаки, зміцнило в рішенні викинути сміття на території Франції, адже вони «вже за це заплатили».

За оцінкою французьких властей, їм вдалося запобігти ввезенню в країну приблизно 10 тонн сміття. Попри це, багатьом «сміттєвим туристам» зі Швейцарії вдалося уникнути уваги митників.

Причиною стали високі ціни на утилізацію відходів в їх країні. У деяких регіонах сміття викидати можна тільки в спеціальних мішках, схвалених місцевою владою, в інших встановлені електронні урни, які стягують плату за кожен кілограм сміття.

Разове викидання сміття обходиться жителям країни приблизно в два швейцарських франка – приблизно 50 грн.

[:]