Журналісти показали чимале майно дітей нардепа від ОПЗЖ Чорного

Громадськості персона Віктора Чорного особливого представлення не потребує. Перш за все, він відомий як депутат від ОПЗЖ і наближена до Медведчука людина. Наближена настільки, що відповідає за життя кума Путіна. До того як потрапити у парламент, Чорний керував охоронною структурою “Сварог”, а згодом перейменував її на детективну компанію “Шторм”.

Про це повідомляє Центр медіарозслідувань Булава.

Як повідомляли ЗМІ, на компанію “Шторм” були записані “Мерседеси” із кортежу Віктора Медведчука. На Чорного покладається не тільки питання безпеки Медведчука, а й здійснюється охорона масових заходів, які проводить ОПЗЖ.  

“Штормовики” Віктора Чорного настільки почуваються безкарними, що нападають на журналістів і силою перешкоджають їхній діяльності. Хоч зараз охоронна структура знаходиться під керівництвом Івана Бойченка, але це формальність, адже Бойченко є помічником нардепа Чорного.

Фото: Віктор Чорний

Журналісти з’ясували, що у 2017 році детективне агентство “Шторм” незаконно облаштувало на столичному Трухановому острові базу. Ділянка землі, на якій тоді окопався “Шторм”, належала ГО “Клуб Козак”, керівником клубу виступав такий собі Віктор Палій, співробітник ТОВ “Інвестиційна компанія “Укркапітал”, що входила у родинний бізнес Віктора Медведчука. 

Втім, реноме лише “медведчуківського силовика” Чорного, мабуть, не дуже його влаштовувало й у 2021 році Віктор спробував захистити дисертацію з державного управління, але був викритий на таких же фальсифікаціях, як і його колега по фракції Ілля Кива. Після заяви журналістів Офіс генпрокурора почав розслідувати ймовірні плагіати в дисертації нардепа Чорного.

Віктор Чорний не тільки займався питаннями охорони Медведчука, а й завдяки протекції кума Путіна став почесним віце-президентом Федерації бойового самбо України. Слід нагадати, що сам Медведчук з 2013 року і по теперішній час є почесним президентом цієї організації.  

Віктор Чорний є давнім прихильником концепції “русского мира” в Україні. Ще у 2013 році неодноразово заявляв про доцільність проведення референдуму щодо вступу України у Митний союз разом із Росією. 

Він особисто приніс два мільйони гривень застави арештованому російському пропагандисту Юрію Дудкіну. Нардеп Чорний навіть вніс зміни до електронної декларації,  в яких вказав витрати на заставу. Однак, походження цих грошей викликають сумніви. 

Віктор Чорний офіційно не має власного житла. Декларує лише недобудовану лазню  дружини Ольги та її квартиру в 100 квадратних метрів на Турівській. Ще однією квартирою, власником якої є  Анатолій Мазур, нардеп безоплатно користується, відповідно до поданих електронних декларацій. Однак, згідно з державним реєстром прав на нерухоме майно Віктор Чорний став власником цієї квартири по вулиці Ярославська, 29 у квітні 2021 року, але змін у електронній декларації не показав . На відміну від двох мільйонів гривень застави за Дудкіна і купівлі мотоцикла HARLEY-DAVIDSON за 250 тисяч гривень (така ціна в декларації).

Тобто, Віктор Чорний у квітні 2021 року зробив витрат приблизно в три мільйони гривень: внесення застави, купівля квартири і мотоцикла.

Віктор Чорний у 2016 році став власником кількох нежитлових приміщень. По вулиці  вул.Волоська,18/17 площею 121 квадратних метрів. Та по вулиці Хорива, будинок 45/24 розміром 93,6 квадратних метрів. В цих приміщеннях розташовано ресторан та філіал “Таскомбанку”.

Звісно, за користування приміщеннями сплачується орендна плата, але в деклараціях Чорного цей факт ніяк не відображений.

Фото:  Приміщення Чорного в оренді

Відповідно поданої Чорним електронної декларації за 2020 рік, усі доходи нардепа складаються виключно з отриманої зарплати 508 тисяч 838 гривень. Його дружина, як помічниця нардепа від ОПЗЖ Колтуновича теж жила лише на зарплату 142 тисячі 708 гривень.

Готівкою народний депутат зберігав 1122 тисячі доларів та на банківському рахунку 1014 доларів та 80 тисяч гривень. Також Чорний вказав 58 Bitcoin, що на даний час становить 2 мільйони 586 тисяч доларів.

Ще 143 тисячі доларів готівкою має дружина Ольга.

“Жити по Чорному”

Доходи народного депутата є досить скромними, але це не заважає йому вести розкішне життя. При цьому приховує свої статки використовуючи дітей.

Нардеп Віктор Чорний проживає в розкішному маєтку на узбережжі річки Красна, що протікає по селу Трипілля. Лише озеро, яке створив нардеп, має понад 60 соток водного дзеркала. Але Чорний декларує із усієї землі, на якій розкинувся маєток, лише 16 соток, які, ніби, орендує його дружина у сільській раді, де стоїть недобудована баня. Не зрозуміло лише, чому Чорний будує баню у самому віддаленому від озера  кутку?

Фото: Маєток Чорних у Трипіллі (червоним позначено землі Василя Михайлова)

Вся інша земля належить його усиновленим дітям. Та інформації, на яких правах він користується цією землею, де розташовано житлові будинки, бані та гаражі в декларацію не вносить.

Окрім зазначених 16 соток, під маєтком знаходиться дві ділянки, власником яких є син депутата Василь – ділянка розміром понад 60 соток (озеро), і 25 соток на яких розміщено основні житлові будівлі. Василь є і власником самого маєтку.

Ще дві ділянки розміром у 25 і 15 соток належать донці Лілії. 

Скелети в шафі

Втім, слід визнати, що родинні стосунки Чорних мають багато інших “скелетів в шафі”. Віктор Чорний вдруге одружився з дружиною  ректора Академії водного транспорту Василя Михайлова. Ректор був заарештований 2009 року за сексуальні оргії, в які він втягував неповнолітніх. Втім, вже 2013 року суд, попри те, що переглянув 35 гігабайтів відео зі знятим порно, вирішив, що доказів злочину недостатньо.

Та невже можна очікувати засудження людини, яка була представником Януковича на виборах 2004 року? Родина ректора мала глибокі зв’язки в колах “регіоналів”, зокрема через дружину Ольгу Арканову.

Фото: Ольга Арканова-Чорна

Колишня дружина скандального ректора, а нині Віктора Чорного Ольга Арканова-Чорна ще 2006 року балотувалася по 220 столичному округу до Верховної Ради від Партії регіонів, не успішно. Невдалою була і спроба 2015 року потрапити до Київради під крилом Олександра Омельченка. Нині ж Ольга є помічницею на платній основі нардепа від ОПЗЖ Олександра Колтуновича.

За рік до звільнення свого чоловіка-ректора Ольга балотувалась до парламенту від ПР, правда знову не вдало. 

Саме в цей час вона і зійшлася з Віктором Чорним, який, навіть, усинов її дітей від попереднього шлюбу. 

Хоча з колишнім чоловіком Василем вона і досі здоровкається, правда через паркан. Адже немаленька садиба Василя Михайлова розташована буквально поруч нинішнього родинного гнізда Чорних у Трипіллі.

Донька Лілія

Дочка народного депутата Лілія Чорна на виборах 2020 року стала депутаткою Обухівського району де вона стала секретарем постійної комісії з питань житлово-комунального господарства, благоустрою, комунального майна, транспорту, зв’язку та інфраструктури. Звісно ж, обиралася від ОПЗЖ.

Нині Обухівщиною ходять чутки, що Лілія Чорна має громадянство Російської Федерації. Журналістам Центру медіарозслідувань “Булава” поки не вдалося встановити цей факт, але працівники райради стверджують, що неодноразово чули розмови самої Лілії, яка замовляла квитки до Росії.

Фото: Лілія Чорна

В той час, коли за перельотами Медведчука в Москву слідкувала вся країна, хіба хтось слідкував за переїздами якоїсь Лілії до РФ, чи хтось цікавився, що вона туди везе і що привозить? Хто найбільше підходить на роль довіреної людини, як не донька того, хто відповідає за безпеку і життя головного представника російських інтересів в Україні?

Лілія в першій своїй декларації, яку подала в якості депутатки за 2019 рік, вказувала подвійне прізвище Шевлякова-Чорна і задекларувала земельну ділянку та будинок площею 279 квадратні метри у Росії. Вона є одноосібним власником вказаної нерухомості вартість якої, за її ж словами, становить 2 мільйони 96 тисяч гривень. Право власності на ці об’єкти нерухомості Лілія отримала у 2017 році.

Шевляєва-Чорна отримувала зарплату, ніби, викладаючи в середній школі села Великі Угони  Льговського району Курської області РФ. Зокрема задекларовано 25 тисяч 921 гривню зарплати отриманої Лілією за роботу в російській школі.

Крім зароблених в Росії грошей, Лілія ще задекларувала 190 тисяч гривень від підприємницької діяльності.

Мабуть вважаючи, що Конституційний суд назавжди скасував покарання за незаконне збагачення, з подачі депутатів ОПЗЖ і її батька зокрема, Лілія в декларації за 2020 рік не вказує жодного заробітку. Єдиний дохід, на який вона жила цілий рік, становив 150 тисяч гривень від продажу старого автомобіля.

Але такі мізерні доходи депутатки Обухівщини не завадили їй збільшити заощадження. Відповідно декларації за 2020 рік готівкова сума доларів збільшилася в порівняння з 2019 роком на 7 тисяч доларів, до 77 тисяч. А кількість готівкових рублів залишилася незмінною  – 650 тисяч. 

Лілія окрім нерухомості в РФ, має значні статки і на території України. Зокрема будинок розміром 288,3 квадратні метри у Києві по вулиці Знам’янська та 7,5 соток землі під ним. Цю нерухомість вона отримала за правом дарування у 2012 році.

Має донька депутата і 3 квартири в Києві, при цьому декларує сміховинні ціни цієї нерухомості. Так квартиру розміром 50,4 квадрати вона оцінює у 7 тисяч 255 гривень, а квартиру 33,1 квадрата  – 4 тисячі 800 гривень.

Фото: ЖК “Парус”

Та ціну купленої у 2013 році квартири на Оболонській набережній,1 розміром у 115.4 квадратні метри Лілія не знає і не декларує. Але не важко перевірити, що ринкові ціни на квартири в ЖК “Парус” стартують від 3 тисяч доларів за квадратний метр. 

В своїй власності Лілія має і нежитлову нерухомість розміром 41 квадратний метр на столичному Подолі по вулиці Хорива, поряд з тими приміщеннями, якими володіє Віктор Чорний. Ця нерухомість здається в оренду, але в декларації доходи не відображені.

Син Василь 

Василь Чорний є власником не лише двох ділянок землі в Трипіллі, на яких розташоване озеро і маєток родини Віктора Чорного, але і сам особняк розміром 625 квадратних метрів теж його. Василю належить і чотирьох кімнатна квартира в Києві на Оболонській набережній, 1. Розмір квартири становить 124,1 квадратні метри і знаходиться вона поруч з квартирою його сестри Лілії Чорної. На момент придбання цієї елітної квартири сину депутата  було лише 13 років.

Матеріал створено за допомогою аналітичної системи YouControl, державного судового реєстру, державного реєстру речових прав на нерухоме майно та інших відкритих джерел.