Журналісти дослідили майно прокурорки Гробован

Гробован Олена молода прокурорка, яка працювала в Котовський місцевій прокуратурі (зараз Подільськ) Одещини. Нині ж вона працює прокурором у самій Одесі.

Про це повідомляє Центр медіарозслідувань “Булава”

Зелені гектари Гробован

Олена, дивним чином, отримала кілька ділянок землі для ведення особистого селянського господарства, в той час, як відповідно чинного законодавства, громадянин України має право безкоштовно отримати лише одну ділянку до 2 гектарів землі. Олена Гробован отримала землі саме там, де кілька років служила прокурором, – на території нинішнього Подільського району Одеської області.

Фото: Олена Гробован


Першу земельну ділянку для ведення особистого селянського господарства розміром у 2 гектари Гробован отримала ще на початку 2020 року на території Кохівської сільради.

Ця земля не фігурує в електронних деклараціях прокурорки.

Вже у 2021 року Олена Гробован стала власницею ще двох земельних ділянок. Відразу 4,09 гектара їй виділено на землях сусідньої Шимківської сільради. Там же Олена придбала ще 2 гектари за договором купівлі-продажу.

З цих шести гектарів вона задекларувала лише куповану землю, зробивши доповнення до електронної декларації за 2021 рік. Оцінивши вартість придбаного у 121 тисячу 387 гривень. Однак, відповідно до даних держреєстру прав на нерухоме майно, угода про купівлю-продаж землі була укладена 30 травня 2021 року, тобто, за місяць до офіційного старту ринку землі, який розпочався 1 липня 2021 року. 

Здавалося б, кому, як не прокурору розуміти, що своє право на безоплатне отримання землі використано. Але, можливо, користуючись власним службовим становищем прокурорка сприяла отриманню земельних наділів і для своїх батьків.

Зокрема, відповідно до державного реєстру прав на нерухоме майно, батько Олени Сергій Гробован в листопаді 2020 року отримав 2 гектари для ведення особистого селянського господарства на території Шимківської сільради. Того ж дня 2 гектари отримала і мати Олени Тетяна Гробован в тій же самій сільраді.

Та перед цим, на початку 2020 року, разом з донькою, Сергій Гробован отримав ще 2 гектари на території Кохівської сільради.

Всього за два роки родина прокурорки Олени Гробован отримала землі більше 14 гектарів, вартість якої становить близько мільйона гривень. Порушуючи законодавство, прокурорка не внесла свою власність до електронних декларацій, навіть у особисто заповненій 12 січня 2021 року “Анкеті доброчесності прокурора” Олена стверджує, що все майно у неї задеклароване. 

У 2017 році Олена переводиться з Котовської (Подільської) до Одеської місцевої прокуратури №3 на місце особи, яка пішла в декретну відпустку. Згодом Олена потрапляє до Одеської місцевої прокуратури №1.

“Бабушка” з квартирами в Одесі

Сільськогосподарської землі в Одесі немає, однак, там більш цінніші квадратні метри – житло.

Вивчаючи електронні декларації, які подавала Гробован за час своєї служби в прокуратурі, розслідувачі виявили певні ДИВНОСТІ з житлом прокурорки. Зокрема, працюючи в Подольську (колишній Котовськ) Олена вказує що мешкала там у “кімнаті” розміром 35 квадратних метрів. Про винайм житлової площі не йшлося. Проте, Гробован писала в документі, що не знає власника кімнати, бо “член сім’ї не надав інформацію”.

Вже 2018 року, працюючи у Одеській місцевій прокуратурі №1, Олена знову вказує, що проживає у “кімнаті” розміром 35 квадратних метрів. Але тепер ця “кімната” розміщується не в Подільську, а в самій Одесі. І знову Олена не вказує власника житлової площі, як і не декларує витрати на винаймання житла, посилаючись на те, що “член сім’ї не надав інформації”.

Тобто, Олена Гробован визнає, що проживає у квартирі, яка належить родичам.

Як вдалося встановити, Олена Гробован 2018 року прописалася в одеській квартирі по вулиці Краснова будинок 4. Це всього за кілька сотень метрів від місця роботи – Одеської місцевої прокуратури, яка розташована на Краснова, 10. В квартирі, в якій прописалася Олена Гробован до того часу була прописана Галина Хорошилова 1946 року народження.

Після вселення прокурорки жінка похилого віку вже двічі змінила адресу прописки. Зокрема, 2018 року Галина прописується по вулиці Люстдорфська дорога, 27. А в 2019 році вже прописана  на вулиці Щоглова (Мачтовая), 17.

Також Галина Хорошилова має стосунок і до третьої квартири, зокрема проти неї було подано позов за несплату комунальних платежів. Позивачем виступило Об`єднання співвласників багатоквартирного будинку «Акапулько-2». 

Це елітний житловий комплекс розташований в Педагогічному провулку, 21 а. Ринкова вартість квадратного метра житла становить понад тисячу доларів. “Придбати” житло за таку ціну у Галини Хорошилової грошей вистачило, але комуналку не потягла і накопичила 16 тисяч 999 гривень 21 копійку боргу.

Судячи з того, що суддя Леонов видав відповідний судовий наказ про стягнення заборгованості 18 лютого 2021 року, а борги вже становили майже 17 тисяч гривень, то квартира в ЖК “Акапулько-2” перебувала у власності Хорошилової не менше року.

Галина Хорошилова є також власницею квартири розміром 96,9 квадратні метри недалеко від Одеського оперного театру в елітному житловому комплексі “Замок квітів” за адресою Деволанівський узвіз, 12. Ринкова вартість цього житла становить близько 100 тисяч доларів.

Фото: ЖК “Замок квітів”


Яким чином жінка похилого віку, відразу після переселення прокурорки Олени Гробован у її квартиру, стала причетною відразу до кількох квартир, вартістю у майже 200 тисяч доларів, мають розібратися компетентні органи. Відомо, що Галина Хорошилова власних дітей немає та вела скромне життя української пенсіонерки. Доки в її житті не з’явилася прокурорка Гробован. 

Але сама Олена Гробован, відповідно до поданих нею електронних декларацій, немає власного житла, транспортних засобів і дорогих речей. Живе виключно на зарплату і станом на 2020 рік зуміла накопичити готівкою 11 тисяч доларів.

Чутки з Привозу

Як повідомили джерела Центру медіарозслідувань “Булава”, Олена Гробован перебуває у тісних відносинах з керівником Подільської місцевої прокуратури Мельніченком Віталієм Олександровичем. 

Фото: Віталій Мельниченко

Цей пікантний момент підтверджується й тим фактом, що у 2020 році Мельніченко, батько двох дітей, розлучився із своєю дружиною Аллою. У 2017 році, відносини Гробован та Мельніченка стали приводом для скандалу. В результаті Мельніченко “виклопотав” для Олени перевід у Київську прокуратуру міста Одеси. 

Фото: довідка про розлучення

Як інформує інсайдер, у січні 2021 року Гробован, взявши лікарняний, поїхала відпочивати з Мельніченком на курорти Домініканської республіки. Яскраві моменти свого відпочинку Олена вирішила зафіксувати на фото, виклавши їх на сторінці у Фейсбук. 

Фото: Олена Гробован на відпочинку у Домінікані

Проте, невдовзі, збагнувши всі ризики такої необачності, сторінку у соціальній мережі Гробован приховала від сторонніх очей. Втім, в будь-якому разі, відомості про свій відпочинок, який вона, ймовірно, отримала як подарунок від Мельніченка, Олена мала б теж внести у щорічну декларацію за 2021 рік. 

Джерела наполягають, що Мельніченко не тільки відпочиває з Оленою на екзотичних курортах, а допомагає їй просуватися кар’єрними сходами та прикриває її своїми зв’язками з впливовими людьми Одещини.