Заяви Угорщини про те, що вони не виживуть без російських поставок – брехня – Зеркаль

Угорщина має альтернативу російській нафті. Однак, вона продовжує торгуватися, аби набити ціну.

Підписуйтесь на нас у telegram

За словами Зеркаль, запровадження ембарго на енергоносії Росії зможе добити її економіку. Санкції, які були запроваджені проти росії, зробили їй достатньо боляче, однак це не зупинить військову машину агресора.

Про це повідомляє Кий-інфо з покликанням на фейсбук-сторінку радниці міністра енергетики України Олени Зеркаль.

“Курс рубля тримається, гроші для підтримання штанів військовим та бюджетникам надходять – за нафту та газ росіянам платять досі й навіть більше, ніж у минулі роки. Лічильник грошей, які Європа сплачує росіянам з початку війни, вже перевалив за 55 мільярдів євро. Цих грошей вистачає і на виживання, і на надсилання до України ракет і солдатів”, – пише радниця міністра енергетики.

Водночас країни ЄС розуміють справжню ціну енергоносіїв Росії й планують позбутися їх не лише заради допомоги Україні, а й для власної безпеки. Громадська думка більшості також підтримує рішення своїх урядів щодо боротьби з росіянами.

Тим часом Росія продовжує чинити супротив санкціям та застосовує старі й прості інструменти для цього – гроші та брехню проплачених “експертів й аналітиків“.

Хто ж виступає проти ембарго на нафту країни-окупанта:

  • Угорщина;
  • Чехія;
  • Словаччина;
  • Болгарія.

Як зауважила Зеркаль, заяви Угорщини про те, що вона нібито “не виживе без російської нафти”, є брехнею.

Замінити поставки російської Urals є чим. Коли у 2019-му році росіяни вимушені були на кілька місяців зупинити нафтопровід “Дружба” через забруднення нафти, не сталося ніякої катастрофи і постачання здійснювалося через інший нафтопровід”, – додала

Угорщина продовжує торгуватися з Європейським Союзом та намагається вибити компенсацію за втрачені прибутки, а також вирішити питання доступу до “ковідних” грошей. Політика країни, як відзначила Зеркаль, залежить від солодких цін, на які їх підсадила Росія.

“Посіяти розбрат в ЄС пробує і “Газпром”. Він нещодавно надіслав європейським компаніям листа, в якому описав сіру схему сплати за газ. У кращих традиціях російської дипломатії “Газпром” пропонує “пропетляти” між санкціями й механізмами сплати в рублях. Просто для того, щоб посіяти сумніви в дієвість європейських правил”, – пише Зеркаль.

Винятки уряду прем’єра Угорщини Віктора Орбана можуть розвалити структуру енергетичних санкцій, однак Європі є чим відповісти – політика легко перекупити, оскільки добробут його країни все ж залежить саме від ЄС.

“По-друге, для Європейської комісії це вже питання не тільки безпеки, а керованості блоку. Вони не мають права подарувати Путіну день перемоги над єдністю Європи”, – додала радниця міністра енергетики.