Застосунок “Вдома” працюватиме по-іншому: що змінилося

Застосунок більше не відстежуватиме геолокацію, а за 72 години його деактивують.

Застосунок “Вдома”, який використовували для контролю за самоізоляцією, змінив функціонал. Про це повідомляє МОЗ.

Тепер застосунок “Вдома” мають встановити при перетині державного кордону невакциновані українці та іноземці. Якщо вони цього не зроблять, то громадян України відправлятимуть на 14-денну обсервацію, а іноземців не пускатимуть на територію України.

Для реєстрації у застосунку “Вдома” потрібно вказати такі дані:

  • прізвище, ім’я, по батькові;
  • серія і номер паспорта;
  • місце самоізоляції;
  • номер телефону.

Упродовж 72 годин у додаток має підтягнутися результат ПЛР-тесту або тесту на антиген, зроблений у верифікованих МОЗ лабораторіях. Якщо тест покаже негативний результат, застосунок можна видаляти. Якщо позитивний – варто зателефонувати своєму сімейному лікарю.

Якщо ж особа після перетину кордону не здасть тест, то за 72 години додаток деактивується, а інформацію автоматично передадуть до правоохоронних органів. Вони будуть проводити вибіркову перевірку за місцем самоізоляції, указаним під час реєстрації у додатку.

Застосунок “Вдома” (“Дій вдома”) створили на основі сервісу “Дія” для контролю за режимом самоізоляції. Його було потрібно встановлювати після перетину кордону.

Із 16 червня 2021 року, коли Україна перейшла до “зеленої” зони карантину, необхідність встановлювати додаток скасували. Зараз регіони України перебувають у “жовтій” або “червоній” зоні.

Підписуйтесь на наш канал telegram