ЗАСНОВНИК КАНАЛУ “БІЛОРУСЬ ГОЛОВНОГО МОЗКУ” ПОЛІТВ’ЯЗЕНЬ ІГОР ЛОСИК ПОЯСНИВ ПРИЧИНУ СВОГО ГОЛОДУВАННЯ

Засновник каналу «Білорусь головного мозку» політв'язень Ігор Лосик пояснив причину свого голодування і звернувся до білорусів

Я оголосив голодування, тому що у мене більше не залишилося жодної можливості вплинути на необґрунтовані звинувачення і моє неправомірне перебування під вартою. Я несправедливо позбавлений волі і можливості побачити свою сім’ю.

Півроку я вже просидів у в’язниці за абсурдним звинуваченням у злочині, для здійснення якого я мав би скористатися телепортом. У мене було і є алібі, але слідство це півроку ігнорувало.

За останні шість місяців я пропустив дуже багато. Найприкріше те, що я не почув перші слова своєї доньки.

Через ці півроку мені пред’явили ще одне абсурдне звинувачення – приготування до участі в масових заворушеннях. Як це можливо, якщо до мого затримання ні про які «масові заворушення» взагалі не йшлося? Як це можливо, якщо в цей час взагалі не було відомо, чим закінчиться реєстрація кандидатів в президенти? За версією слідства можливо. Мабуть, з їх точки зору я вмію передбачати майбутнє або у мене є машина часу.

В МІНСЬКУ ЗАСУДИЛИ НА 3 РОКИ ЧОЛОВІКА ЗА КОМЕНТАР ПІД ВІДЕО

Та й за все життя я жодного разу не брав участі ні в одному «несанкціонованому» масовому заході, а вже тим більше масові заворушення. Які масові заворушення з однорічною дочкою на руках?

Саме тому, добре все обміркувавши, зваживши всі «за» і «проти», я зважився на такий надзвичайний захід, щоб спробувати домогтися справедливості.

Я розумію, що слідом за оголошенням голодування на мене може початися тиск: мене можуть перевести в одиноку камеру або в карцер, позбавити особистих речей, листів, преси, спілкування з адвокатом. Я віддаю собі звіт в тому, що можу отримати серйозні проблеми зі здоров’ям або навіть померти. Заради справедливості, заради можливості знову обійняти свою дочку я готовий йти до кінця. Я все ще вірю в залишки совісті тих людей, які контролюють розслідування липових звинувачень.

Я сподіваюся на підтримку всіх небайдужих білорусів.