Запишуть свідчення очевидців: музей Голодомору вирушив у експедицію Україною

Команда записує інтерв’ю з місцевими краєзнавцями і збирає експонати для другої черги музею Голодомору.

Музей Голодомору вдруге вирушив у масштабну експедицію Україною, щоб записати свідчення тих, хто пережив 1932–1933 роки. Про це повідомляє пресслужба музею.

Мотивацією експедиції є те, що очевидців Голодомору (їм зараз щонайменше 90 років) залишилося мало і їхні спогади дуже цінні.

Команда вже проїхала майже 5000 кілометрів за 18 днів, відвідала 64 населені пункти, де записала 87 історій з очевидцями Голодомору. Побували в містах-мільйонниках, районних центрах, маленьких селах, де зараз залишилося всього кілька мешканців, у Дніпропетровській, Запорізькій, Полтавській, Харківській, Вінницькій та Хмельницькій областях. Найстарший свідок Голодомору, з яким вдалося поспілкуватися, – Ганна Тодосівна Губіцька з міста Деражня Хмельницької області, якій цьогоріч у грудні виповниться 102 роки.

Ганна Тодосівна Губіцька

“Експедиція, яка загалом охопить 10 областей України, має велике значення для збереження пам’яті про геноцид українців. Саме зараз ми маємо останню можливість доповнити джерельну базу для вивчення Голодомору історіями свідків із перших уст. Також експедиційна команда фіксує місця масового поховання жертв геноциду. На цих місцях будували заводи, стадіони, інколи вони перетворювалися на пустирі, адже комуністичний тоталітарний режим десятиліттями намагався приховати правду. Фіксування таких місць важливе для відновлення історичної справедливості. Музей робить усе можливе для поширення правди про геноцид українців і масові штучні голоди 1921–1923 рр., 1946–1947 рр.,”, – сказала Юлія Коцур, заступниця директорки Музею Голодомору.

Далі команда планує відвідати Донецьку, Луганську, Миколаївську та Херсонську області. У експедиціях також збирає експонати для другої черги музею.

Фото з Інтернету

Підписуйтесь на наш канал telegram