Заможне життя столичного судді

У Віталія Нікушина - судді Києво-Святошинського районного суду Київської області, непересічна кар’єра. Його звільняли з посади судді за порушення присяги, але він все одно повертався до роботи. Не менш цікавою є власність служителя Феміди. У родини Нікушина щороку нова автівка. Сам він живе у розкішному будинку поблизу Києва, але нічого з наведеного вище Нікушину не належить. Все це купували його непрацюючі родичі.

Суддя, син судді, брат помічника судді

Віталій Вікторович Нікушин, як і більшість дітей, чиї батьки були правниками, апріорі мав стати виключно працівником Феміди.

Батько пана Віталія, Віктор Петрович Нікушин, до недавнього часу працював у Апеляційному суді Вінницької області. Поважну посаду він обіймав з 1992 по 2016 рік. З огляду на хвалебні статті в Інтернеті, екс-чиновник полюбляє колекціонувати антикваріат та пірнати у крижану воду. Минулого року Віктор Петрович спробував влаштуватися до Касаційного цивільного суду у складі Верховного Суду України, але провалив тестування.

Молодший брат нашого героя, Олег Нікушин, з 2015 року працює помічником судді у Вінницькому міському суді. Зараз йому 26 років, а отже суддівська кар’єра, найімовірніше, у нього попереду. Адже кожен чоловік у родині Нікушиних має пряме відношення до суддівського ремесла.

Нікушин та «не його» автопарк

У декларації Віталія Нікушина щороку з’являється новий транспортний засіб. Втім, жодне авто чиновник передбачливо на себе не декларує. Згідно документу усі машини належать його дружині. Тож виходить, що завзятим автолюбителем є саме Валерія Нікушина, а не її чоловік.

У деклараціях з 2014 до 2017 роки згадуються 4 автомобілі:

1) Hyundai I10 (2013 року випуску);

2) Daihatsu Terios (2008);

3) AUDI A3 (2004);

4) Mercedes 320 (1995).

У 2017 році, згідно витягу з реєстру Міністерства внутрішніх справ України, у пані Валерії залишився лише «AUDI A3».

Проте, згідно декларації судді Києво-Святошинського районного суду Віталія Нікушина, єдиний дохід Валерії Нікушиної – це допомога на дитину. У себе на Facebook жінка зазначила, що працювала юристом у Міністерстві аграрної політики та продовольства, але зараз не має ніяких збережень.

У самого ж судді Нікушина офіційно є лише один транспортний засіб – мотоцикл «HONDA CBR 125RS6» (2006), який він зареєстрував у 2017 році. Навряд суддя придбав його для щоденного використання. Хіба що їздить на ньому до Києво-Святошинського районного суду у дні відповідальних судових засідань.

У 2017 році свій автопарк поповнив ще один представник родини Нікушиних. Тесть пана Віталія, Сергій Майба, придбав собі «CADILLAC ESCALADE» (2007). Вартість такого авта, навіть якщо воно було у використанні, сягає 35 тисяч доларів США.

З’ясувати, ким працює Сергій Майба, нам так і не вдалося. Однак, достеменно відомо, що тесть судді Нікушина не займається підприємницькою діяльністю та не є чиновником. Адже у пошуковій системі YouControl та у переліку е-декларацій він жодного разу не згадується.

Але згідно інформації колеги Віталія Нікушина, держслужбовця, який не хотів називати свого імені, використовує авто марки «Cadillac» саме 

Віталій Нікушин

І купив автівку, начебто, сам суддя, а не його старіючий тесть.

Суддівський син та «не його» будинок

Житловий будинок, де мешкає пан Нікушин з родиною, як в історії з автопарком, належить не судді, а його родичці. Тільки цього разу власницею приміщення виявилася мати судді – Валентина Йосипівна Нікушина. Будівля площею 178 м², розташована у селі Гореничі, Київської області. Те що суддя Віталій Нікушин проживає у маминому будинку не викликає жодних сумнівів, адже саме цю адресу він вказує у декларації як контактну.

Батько Віталія, екс-суддя вінницького Апеляційного суду Віктор Петрович Нікушин, вказує у своїй декларації, що дім на дату набуття коштував 233 тисячі гривень. Але навіть для 2015 року ця сума надто скромна. За даними сайту продажу нерухомості ЛУН, значно менші за площею та незручні за розташуванням будинки у Гореничах коштують від 80 тисяч доларів. А за 200 тисяч гривень можна придбати хіба що маленьку незабудовану земельну ділянку.

Тож, або колишній власник будинку недооцінював своє помешкання, або мати судді, пані Валентина Нікушина, щось недоговорює.

Цікавий факт, будинок Валентини Нікушиної знаходиться на ділянці, що раніше належала, Проценко Марії Михаліївні. Втім колишня власниця за цією адресою будувала не дім, а гігантську лазню, площею 186,7 м². Виходить, що суддя разом із жінкою та маленькою донькою живе зараз у перебудованій лазні.

Невідомо скільки ще напівприхованих статків Віталія Нікушина можна відшукати, але вже зрозуміло, що суддя не такий простий яким хоче здаватися.

При написанні статті були використані дані системи YouControl, єдиний державний реєстр декларацій, сайту«ЛУН», та інформація з Державного реєстру прав на нерухоме майно.