ЗАКОНОПРОЕКТ БУЖАНСЬКОГО ЗВУЗИТЬ СФЕРУ ЗАСТОСУВАННЯ УКРАЇНСЬКОЇ МОВИ

Тарас Кремінь закликає народних депутатів зняти з розгляду проєкт закону №2362 якого зареєстрував Бужанський

Про це мовний омбудсмен написав на своїй сторінці у Facebook.

За його словами, цей законопроєкт передбачає істотні зміни до освітнього та мовного законодавства, спрямовані на звуження сфери застосування української мови в освітньому процесі.

«Законопроєкт пропонує зірвати перехід на українську мову навчання вже з 1 вересня 2020 року учнів 5-11 класів, які досі навчалися російською мовою, відклавши цей перехід до 2023 року. Міністерство освіти і науки впродовж трьох років провело всю необхідну роботу з підготовки вчителів, підручників, методичних матеріалів для того, щоб наші діти з 1 вересня могли здобувати якісну освіту українською мовою», — запевняє Кремінь.

Тарас додає, що цей проєкт дозволяє і після 2023 року викладати 40-60% предметів російською мовою у 5-11 класах з навчанням мовою меншин (згідно з чинним законодавством — 20%).

«Твердження, що цей законопроєкт спрямований на захист порушених конституційних прав російської чи інших національних меншин, не відповідають дійсності», — наголошує Кремінь, зазначивши, що закон України «Про освіту» Конституційний Суд визнав конституційними.