Закон про подвійне громадянство не дозволить голосувати у двох країнах, – Арахамія

Голова фракції "Слуги народу" зазначив, що людина повинна буде визначитися з центром життєвих інтересів і голосувати тільки в одній країні.

Закон про подвійне громадянство, який мають намір ухвалити в Україні, не дозволить голосувати у двох країнах. Про це повідомляє kyiinfo з покликанням на брифінг голови фракції “Слуга народу” Давида Арахамії.

За його словами, в законі про подвійне громадянство є кілька запобіжників. Перший полягає в тому, що люди, які мають російський паспорт, не можуть претендувати на український.

“Другий – людина повинна визначитися. Наприклад, громадянин США або Канади при отриманні українського паспорта має визначитися, за яку владу і де вона голосує. Якщо живе в США, то у неї буде український паспорт, але не буде можливості голосувати тут, тому що вона голосує за президента США і Сенат. Не може людина голосувати у двох країнах, так не працює. Там є так званий “принцип осілості”. Якщо центр її життєвих інтересів тут, вона голосує тут, якщо там – то за владу там”, – зазначив Арахамія.

Раніше президент Володимир Зеленський заявив, що у світі 65 мільйонів українців, і пообіцяв, що діаспора зможе отримати українські паспорти.

Читайте нас у telegram