Загибель птахів, травма ока в дитини і пожежі: в Україні порушували заборону на піротехніку

В Україні з початком війни ввели заборону на використання піротехнічних засобів. Указ президента на місцевому рівні подтримали всі міста ще у 2014 році. Незважаючи на це, у новорічну ніч через використання піротехніки травмувалися десятки осіб в усій країні.

Про це повідомляє Кий-інфо з посиланням на ЗМІ.

Так, в результаті невдалого використання піротехнічних засобів в новорічні свята постраждали десятки киян та жителів усієї країни. У Шевченківському районі Києва мати вистрілила з хлопавки, а один із її елементів потрапив у око 5-річній дитині. Дівчинку госпіталізували.

Також на вулиці Григоренка гуляла родина, коли вони побачили щось схоже на феєрверк, що димився. Хлопець нахилився подивитися уважніше і в цей момент феєрверк вибухнув. Мати з дитиною не постраждали, а хлопця доправили до лікарні з опіками обличчя, лівого передпліччя та очей.

У Чернівцях від численних салютів загинули птахи. Мертвих воронів на землі знайшли десятки. Про це розповіла місцева активістка Вікторія Гусарова — пише 24 канал.

«Лише в одному парку в центрі міста ми знайшли дев’ять мертвих птахів. Вони загинули внаслідок вибухів феєрверків цієї ночі», – повідомила Гусарова.

За словами активістки, птахи дизорієнтуються в просторі від страху і розбиваются:

«Вони були вгодовані, не мали жодних зовнішніх ознак захворювань. Вони не мали загинути, але… Всі птахи загинули від удару. Про це свідчить ціаноз слизових та черевної порожнини, кровотеча з дзьоба та клоаки. Пташки злякалися і просто вилетіли та летіли в нікуди, у паніці врізавшись у паркан чи дерева», – розповіла жінка.

Окрім, того, використовувати феєрверки просто неетично в той час, як на Сході країни триває війна. Наприклад, у рішенні Київської міської державної адміністрації мотивація заборони така: «Використання феєрверків, салютів та проведення інших розважальних видовищ з використанням піротехнічних засобів одночасно з проведенням АТО суперечить нормам моралі та викликає суспільне напруження».

У зв’язку з тим, що офіційна заборона не діє, на сайті президента України з’явилися прохання ввести штраф за порушення у розмірі 15 тис гривень. Збір підписів на підтримку петиції триватиме ще 85 днів.