Загроза вторгнення РФ: журналіст заявив, що сім’ї американських дипломатів повинні почати евакуюватися з України в понеділок

Офіційно дату початку евакуації Держдеп не повідомляв.

Підписуйтесь на нас у telegram

Журналіст Fox News Лукас Томлісон заявив із посиланням на неназваних американських чиновників, що Держдепартамент наказує сім’ям співробітників посольства США в Україні розпочати евакуацію вже в понеділок. Про це повідомляє Кий-інфо з покликанням на HB.

Нагадуємо, що з кінця жовтня 2021 року Росія стягує війська до українських кордонів. Згідно з останньою розвідувальною оцінкою Міністерства оборони України, наданою CNN цього тижня, Росія розмістила понад 127 тисяч військовослужбовців та наступальне озброєння поблизу кордонів України та на тимчасово окупованих територіях.

Нарощування військ на українських кордонах продовжується. У ГУР Міноборони прогнозували, що воно вийде на пік наприкінці січня 2022 року.

Західні ЗМІ повідомляли, що російське вторгнення в Україну може бути здійснене на початку 2022 року, до цього залучать до 175 тисяч військовослужбовців РФ.

У російському керівництві заперечують інформацію про підготовку вторгнення, заявляючи, що перекидання військ — це внутрішня справа РФ. При цьому у Кремлі заявляють про можливі провокації з боку України та нібито плани Києва повернути окуповані території військовим шляхом.

Ситуація поблизу східного українського кордону викликає занепокоєння серед чиновників США та країн Європи. Західні лідери проводять зустрічі на різних рівнях та обговорюють можливі способи протидії російській агресії.

На тлі стягнення військ до українського кордону Росія висуває ультимативні вимоги Заходу щодо так званих гарантій безпеки. Зокрема у Кремлі вимагають ніколи не приймати Україну до НАТО.