Заблоковано механізм із легалізації грошових коштів для представників міжнародних хакерських угруповань

Спецоперація здійснювалася кіберфахівцями СБУ на виконання запиту компетентного органу Сполучених Штатів Америки про надання правової допомоги, у рамках міжнародного співробітництва.

Кіберфахівцями Служби безпеки України заблоковано механізм із легалізації грошових коштів для представників міжнародних хакерських угруповань. Про це повідомляє Офіс Генерального прокурора.

Під час розслідування встановлено, що група осіб, маскуючись під різними нік-неймами в мережі Darknet, використовували розгалужену мережу підставних осіб, фінансових сервісів та проводили складні операції з легалізації злочинних доходів в інтересах кіберзлочинців.

У ході проведення санкціонованих обшуків правоохоронцями виявлено та припинено протиправний механізм створення, використання та збуту саморобних програмно-апаратних засобів, на які зловмисники заздалегідь прописували шкідливе програмне забезпечення. З його допомогою вони отримували доступ до цифрових гаманців жертв із метою подальшого приховуваного викрадення з них криптовалют.

Наразі здійснюється аналіз великого обсягу вилученої інформації для притягнення до кримінальної відповідальності іноземних замовників махінацій.

Підписуйтесь на наш канал telegram